Netflix, Bitcoin destanı hakkında bir belgesel çekiyor

Netflix, Bitcoin destanı hakkında bir belgesel çekiyor

Netflix, yaklaşmakta olan gerçek suç belgesellerinin bir listesini açıkladı. Tiger King’in ikinci sezonunun yanı sıra, bugüne kadarki en karmaşık Bitcoin hikayelerinden birine dalacak bir belgesel var. İşte detaylar.

Kimseye Güvenme: The Hunt For The Crypto King 2022‘de Netflix platformunda çıkış yapacak. Belgesel bir grup kripto para yatırımcısının amatör dedektiflere dönüşmesi etrafında dönüyor. Belgesel ayrıca kripto borsası kurucusu Gerald Cotten’in şüpheli ölümünün dibine inmeye ve onlardan çaldığını düşündükleri 250 milyon dolara gerçekte ne olduğunu anlamaya odaklanıyor. Cotten, Kanada’daki en büyük kripto borsası olduğu söylenen QuadrigaCX’in kurucusuydu. Aralık 2018’de Crohn hastalığı komplikasyonlarından öldü. Dul eşi Jennifer Robertson’a göre Cotten, QuadrigaCX’in çevrimdışı kripto depolamasının şifrelerini bilen tek kişiydi, yani 2019’un başlarında yaklaşık 200 milyon CAD değerinde olan dijital para birimine artık erişilebilir değildi.

Netflix, Bitcoin destanı hakkında bir belgesel çekiyor

Ancak, internet dedektifleri bazı şaşırtıcı detayları ortaya çıkardı. Birincisi, Cotten ölümünden bir ay önce tüm mal varlığını Robertson’a bıraktığı bir vasiyetname yazmış. QuadrigaCX’in tüm alacaklılarını ödemek için elinde yeterli nakit parası olmadığı ve hatta Cotten’in sahte ölümünü yapıp parayla birlikte ortadan kaybolduğu yönünde öneriler de vardı. Şirket, iflasının açıklanmasının ardından 2019 yılında faaliyetlerini durdurdu. FBI o yıl konuyla ilgili araştırmalara başladı ve Cotten’in ölümü ile QuadrigaCX’in çöküşünden sonra para kaybedenlerden bilgi almaya başladı. Belgeselin bu olayın çözümüyle ilgili herhangi bir somut ayrıntı içerip içermeyeceği henüz belli değil.

BioNTech klinik çalışmaları hakkında bomba iddialar ortaya atıldı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir