Netflix yeni stüdyosunda bir PC oyunu üzerinde çalışıyor

Netflix Formula 1: Drive to Survive geri geliyor

Netflix yeni şirket içi oyun ekipleri özellikle iddialı olabilir. Raporlara göre şirket Los Angeles’ta “yepyeni bir AAA PC oyunu” üzerinde çalışacak. İşte tüm detaylar.

Pek çok ayrıntı bilinmemekle birlikte, yeni işe alınan kişi ideal olarak birinci ve üçüncü şahıs nişancı oyunları, sürekli gelişen “canlı hizmet” oyunları (Destiny 2’yi düşünün) ve Unreal Engine’de hızla prototip oluşturma konusunda deneyime sahip olacak. Mükemmel aday aynı zamanda hem işbirliğine dayalı hem de rekabetçi çok oyunculu oyunlarda rahat olacak ve bir Netflix şovuna “layık” bir oyun dünyası yaratacak. Şirket mevcut oyunlarında olduğu gibi, bu projede uygulama içi satın almalar, reklamlar ve diğer kaba sürprizler sunacak.

Netflix yeni stüdyosunda bir PC oyunu üzerinde çalışıyor

Beklentiler zaten yüksek. Şirket oyunları Başkan Yardımcısı Mike Verdu geçen ay, eski Overwatch yönetmeni Chacko Sonny’nin 2021’de Blizzard’dan ayrıldıktan sonra LA stüdyosuna liderlik ettiğini ve yeni yönetmenin “en az” 10 yıllık tasarım deneyimine sahip olmaları beklendiğinde benzer şekilde dikkate değer olabileceğini açıkladı. Netflix ayrıca Helsinki’de bir mağaza açtı ve aralarında Oxenfree’nin yaratıcısı Night School Studio’nun da bulunduğu çok sayıda geliştiriciyi satın aldı. Netflix’te oyun geliştirmeyi desteklemek için güçlü bir teşvik var. Yayın akış devi farklı hizmetler de sunarak platformunu geliştirmeye ve daha fazlasını eklemeye niyetli görünüyor diyebiliriz. Bakalım beklentiler karşılanacak mı yoksa hayal kırıklığı mı olacak.

Motorola Moto X40, AnTuTu’da en yüksek puanı aldı