Motorola Moto X40, AnTuTu’da en yüksek puanı aldı

Motorola Moto X40

Çok yakında satışa sunulacak Motorola Moto X40, AnTuTu performans testinde aldığı puanla dikkatleri üzerine çekti.

Motorola, bir süre geri planda kalmış olsa da son dönemde teknoloji dünyasının gündeminde sık sık kendisine yer buluyor. Son birkaç ayı dolu dolu geçiren şirket, yıl bitmeden akıllı telefonlarına bir yenisini daha ekleyecek. Son dönemde çeşitli sızıntılarla karşımıza çıkan Motorola Moto X40’ın çok yakında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Global pazara Motorola Edge 40 Pro adıyla sunulacağı tahmin edilen telefonun çıkışı için artık gün saydığımız bu günlerde telefon bu kez de AnTuTu performans testinde karşımıza çıktı. Motorola’nın yeni amiral gemisi akıllı telefonu, AnTuTu’dan aldığı puanla göz doldurdu.

motorola moto

Bildiğiniz gibi Moto X40, Qualcomm’un yeni yonga seti Snapdragon 8 Gen 2’yi kullanan ilk akıllı telefonlardan biri olacak. AnTuTu performans testinde aldığı sonuç da telefonun bu yeni yonga seti sayesinde piyasadaki diğer telefonları gölgede bırakacağını gösteriyor. Çünkü telefon AnTuTu’dan 1,312,901 puan aldı ki bu piyasadaki Android telefonlarının hepsinin üstünde bir puan. Tabii Snapdragon 8 Gen 2’li diğer telefonlar piyasaya sürülünce Motorola Moto X40’a zirvede ortak çıkacaktır ama telefon aldığı bu sonuçla oldukça iddialı olduğunu gösteriyor.

Motorola Moto X40’da Snapdragon 8 Gen 2 yonga setine 8 ve 12 GB olmak üzere iki farklı RAM seçeneği eşlik edecek. Öte yandan Moto X40’ın kamerasıyla da iddialı olması bekleniyor. Gelen bilgilere göre telefonun üçlü arka kamerasındaki 50 megapiksellik ana lense yine 50 megapiksellik geniş açılı bir lens ve 12 megapiksellik bir telefoto lens eşlik edecek. Telefonun selfie kamerası ise 60 megapiksel olacak.

Microsoft, Call of Duty için Sony’ye sürpriz bir teklif yaptı


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir