Ana SayfaGenelNetflix 300 çalışanını daha işten çıkardı

Netflix 300 çalışanını daha işten çıkardı

Netflix, son işten çıkarmalarda yaklaşık 300 kişiyi işten çıkardı. Variety’ye göre işten çıkarmaların çoğu ABD’de gerçekleşti ve bir dizi departman etkilendi. İşte detaylar.

Bir Netflix sözcüsü yayına “Bugün ne yazık ki yaklaşık 300 çalışanımızı bıraktık” dedi. “İşe önemli ölçüde yatırım yapmaya devam ederken, bu ayarlamaları, daha yavaş gelir büyümemize paralel olarak maliyetlerimizin artması için yaptık. Şirketimiz için yaptıkları her şey için çok minnettarız ve bu zorlu geçişte onları desteklemek için çok çalışıyoruz.” Bu, yavaşlayan gelir artışı nedeniyle Netflix’in ikinci işten çıkarma turu. Mayıs ayında birçok yarı zamanlı işçi ve müteahhit ile birlikte 150 çalışanı işten çıkardı. Şirketin dünya çapında yaklaşık 11.000 çalışanı var.

Netflix 300 çalışanını daha işten çıkardı

Netflix ayrıca Nisan ayında pazarlama departmanından ve şirket içi haber sitesi Tudum’dan yaklaşık 10 çalışanını işten çıkardı. Bu işten çıkarmalar, Netflix’in pazarlama ekibinin yeniden düzenlenmesinden kaynaklanıyor. Bunların normal iş kararları olduğu ve doğrudan maliyet düşürmeyle bağlantılı olmadığı söylendi.

Son işten çıkarmalar, şirketin yılın başından bu yana yaklaşık yüzde 70 oranında düşen hisse fiyatındaki keskin düşüşü takip ediyor. 2022’nin ilk çeyreğinde şirketin abone sayısı ilk kez düştü. Büyük ölçüde şirket Rusya’dan çekildiği ve orada 700.000 abone kaybettiği için 200.000 düştü. En son kazanç raporunda şirket, mevcut çeyrekte de 2 milyon abone kaybetmeyi beklediğini söyledi.

Yayın akışı devi, maliyet düşürmenin yanı sıra gelir elde etmenin daha fazla yolunu arıyor. Bunlara, reklam destekli planlar ve hesaplarını başka hanelerde yaşayan kişilerle paylaşanlar için ek ücretler dahil.

Xiaomi Electric Scooter 4 Pro, Avrupa’da 799 Euro’ya piyasaya sürüldü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting