Ana sayfa Genel NASA’nın Mars Helikopteri son testini de geçti

NASA’nın Mars Helikopteri son testini de geçti

Dünyanın en büyük uzay araştırmaları için NASA’nın Mars helikopteri son testlerini de yapmaya devam ediyor. Özellikle de ilerleyen yıllarda Mars içerisinde insanların koloni kurmasını sağlayacak bu helikopterler, büyük bir önem taşıyor. Bu nedenle NASA uzmanları, defalarca helikopter sistemleri ile ilgili çalışmalar yürütüyor.

NASA, Mars görevini 2020 yılında başlatacak ve bugüne kadarki en kapsamlı projelerden bir tanesi de bu olacak. Kuruluş tarafından yapılan açıklamaya göre helikopter, NASA’nın uzay aracına bir şekilde entegre edilecek.

NASA’nın Mars Helikopteri enerji testlerini atlattı

Uzay kuruluşu tarafından 90 derecenin altında yapılan testlerde, genel olarak sistemsel bir problem ortaya çıkmadı. Ayrıca bütün testler en az 6 kez yapıldığı için herhangi bir sorunla karşılaşma ihtimali de son derece düşük.

Bu uzay helikopterinin yaşayabileceği en büyük krizlerden birisi de enerji ile ilgilidir. NASA uzmanlarının geliştirdiği güneş panelleri sayesinde, herhangi bir enerji sorunu da ortaya çıkmayacak. Araçta kamera dışında hiçbir teknolojik alet bulunmayacak.

Kuruluş ayrıca, bugüne kadarki en ilginç işlerinden birisini de başarmış olacak. Normal şartlarda NASA, kullanacağı uzay araçlarında genellikle üst düzey teknoloji kullanıyor. Bu seferki araçta ise sadece güneş pilleri ve kamera olacak.

Böylece NASA, kendi tarihinde bir ilki de başaracak gibi görünüyor. Peki sizce de Mars görevi başarıya ulaşabilecek mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Mars’a en çok isim gönderen ülkeler

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Son 10 yılın en çok satan oyunları!

Yeni nesil konsolların arifesinde son 10 yılın en çok satan oyunları listesiyle karşınızdayız. İşte bir döneme damgasını vurmayı başarmış olan o yapımlar. Oyun sektörünün 2020...

Son Haberler