Ana sayfa Genel Mars görevine insanlar katılabilecek mi?

Mars görevine insanlar katılabilecek mi?

Neredeyse bütün uzay şirketlerinin en büyük hedefleri olan Mars görevine insanların katılabilip katılamayacağı ile ilgili önemli açıklamalar yapıldı. NASA’nın eski astronotu Bill Anders, Mars’a yapılacak olan insanlı uçuşların büyük bir yanlış olduğunu ifade etti. Kendisi daha çok insansız operasyonların yapılması taraftarı. İşte Mars görevlerinin geleceği ile ilgili haberimizin detayı.

SpaceX ve Blue Origin gibi şirketlerin NASA ile çalışarak Mars’a insanları taşımak istediği herkes tarafından biliniyor. İnsanlığın geleceği ile ilgili en çok umut veren konulardan birisinin de Mars görevleri olduğunu düşünülüyor. Ancak eski NASA astronotu gibi bazı kişiler de insanlı uçuşların felakete yol açabileceğini ifade ediyor.

İnsanlı Mars görevine yakında başlanacak

Apollo 8’de görev alan Bill Anders, insanlığın ilk olarak Ay’a ulaşmasını sağlayan önemli kişiler arasında yer alıyordu. Daha önceki deneyimleri nedeniyle insanlı Mars yolculuklarının aptalca olduğunu ifade eden Anders, 85 yaşında.

Bu eski astronot Ayrıca NASA’nın şu andaki iş programları ile ilgili de bazı eleştiriler de bulunuyor. Ona göre NASA artık sadece meşgul olma alanına dönüştü. Ayrıca halktan yeterli desteği görmediği için de, önemli projelere zaman ayıramadığını ifade etti.

Mars ile ilgili insanlı görevler kısa bir zaman içerisinde başlayacak. NASA insanların Mars’ta bir koloni kurması gerektiği konusunda ısrarcı. Diğer birçok uzay şirketi de, yenilenebilir roketler gibi çeşitli ekipmanlar kullanarak bu konuda destek sağlamaya çalışıyor. Peki sizce de Mars görevleri için insanlı projelerin ortaya atılması doğru mu? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Curiosity ‘ye ait Mars verileri sızdı

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

ESET NOD32 Antivirus yazılımı ile tehlikelere karşı korunun!

ESET, NOD32 Antivirus yazılımıyla sizi güncel tehlikelere karşı korumayı vadediyor. Ürünün kutusunun içinden çıkan kod ile yazılımı rahatlıkla kurabiliyor ve ardından güncelleyebiliyorsunuz. Sonrasında, tehlikelerle...

Son Haberler