Ana SayfaGenelNASA yeni uydular gönderecek: Gezegenimizin sürekliliği için çok önemli

NASA yeni uydular gönderecek: Gezegenimizin sürekliliği için çok önemli

NASA yeni uydular gönderme kararı aldı. Bu yeni uydular küresel fırtınaları inceleyecek. Hadi gelin konuyla ilgili merak edilen bütün ayrıntılara birlikte göz atalım.

ABD ulusal havacılık ve uzay dairesi olarak bilinen NASA yeni uydular gönderme aşamasında. Bu yeni uydular ile birlikte dünyanın en önemli problemlerinden bir tanesi ortadan kaldırılmış olacak. Özellikle son dönemlerde NASA ilginç çalışmalarla ön plana çıkıyor.

NASA yeni uydular

Bu yeni çalışma ile birlikte 6 yeni uydunun uzaya gönderileceği ifade edildi. Önemli veriler elde edecek olan NASA uyduları yakın bir zaman içerisinde fırlatılacak bu uyduların dünya için çok önemli bazı görevleri yerine getireceği ifade ediliyor.

NASA yeni uydular için kolları sıvadı

Bilim insanları özellikle küresel fırtınaları çok merak ediyor. Bu fırtınaların daha önceden tespit edilebilmesi mümkün. Tropikal siklonların daha hızlı bir şekilde araştırılması ve iyi tahmin modellerinin geliştirilmesi için NASA çalışmalarına devam ediyor.

NASA yeni uydular

Dünya yörüngesinin farklı kısımlarında yer alacak olan bu uydular yakın takip sağlayacak. Böylece dev fırtınaların çok daha önceden tespit edilmesi mümkün olacak. Tropikal siklonlar hızlı bir şekilde ortaya çıktığı için takip edilmesi oldukça zor.

Yeni uyduların yazılımları geliştirilecek

NASA uydularını sadece donanım açısından geliştirmiyor. Aynı zamanda yazılım açısından da büyük gelişmelere imza atıyor. İşte bahsi geçen bu yeni uydular yazılım sistemi güncellenen ekipmanlardan oluşuyor.

Rusya Almanya’nın uzay teleskobunu ele geçirmeye çalışıyor

Yazılımları geliştirilen tüm uydu ekipmanları sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Ayrıca tahmin sistemleri daha gelişmiş hale geliyor. Peki sizce NASA bu tür uyduları daha başka hangi amaçlarla kullanabilir. Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting