Ana SayfaGenelVolkswagen elektrikli araç hamleleri yapmaya devam ediyor

Volkswagen elektrikli araç hamleleri yapmaya devam ediyor

Dünyanın en büyük otomotiv devleri içerisinde yer alan Volkswagen elektrikli araç hamleleri yapıyor. Şirketin önümüzdeki yıllarda bu alanın lider isimleri içerisinde yer alması bekleniyor.

Volkswagen elektrikli araç hamleleri şu sıralar çok konuşuluyor. Geleceğin en önemli otomotiv teknolojisi hiç şüphesiz elektrikli araçlar olacak. Durumun farkında olan şirketler genellikle bu alana yönelmeye çalışıyor. Volkswagen elektrikli araçlarla ilgili çalışma yürüten en önemli şirketler arasında.

Volkswagen elektrikli araç

Yaklaşık olarak 22 milyon dolarlık yatırım yapan Alman otomotiv devi pil çalışmalarına başladı. ABD pazarı için batarya mühendisliği laboratuvarının açılışını gerçekleştiren Volkswagen böylece sektörde yer alacağını bir kere daha göstermiş oldu.

Volkswagen elektrikli araç çalışmaları

Avrupa Birliği başta olmak üzere dünyanın her yerinde elektrikli araçların fazlasıyla popüler olacağı çok açık. Bunun için şirketlerin çok yüklü miktarlarda yatırım yapması gerekiyor. 800 milyon dolarlık fabrikanın elektrikasyon bölümü ile çalışacağı söylenen Volkswagen 22 milyon dolarlık yatırımını tamamladı.

Volkswagen elektrikli araç

Bu tür yatırımlar aynı zamanda ABD içerisinde bilgi teknolojilerini daha fazla kullanmayı sağlıyor. Böylece şirket yeni teknik bilgiler ile birlikte elektrikli otomobiller alanında başarılı işlere imza atmak istiyor. Kuzey Amerika bölgesindeki ürün portföyü ve diğer bazı çalışmalarını geliştiren Volkswagen boş durmuyor.

Yeni elektrikli araçlar yollara inecek

Önümüzdeki dönemde yeni elektrikli araçlar büyük oranda Volkswagen tarafından üretilebilir. En azından bataryaların Volkswagen kaynaklı olma ihtimali yüksek. Şirket bu nedenle ABD merkezli elektrifikasyon fabrikalarına yatırım yapıyor.

Lightyear güneş enerjisiyle çalışan elektrikli otomobilini tanıttı

Volkswagen Amerika için pil mühendisliği alanında tesis açmaya devam edecek. Böylece hem bataryalar hem de elektrikli araçların geneli ile ilgili çalışmalarını hızlandıracak. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting