Ana SayfaGenelNASA retro bir uzay oyunu yayınladı

NASA retro bir uzay oyunu yayınladı

NASA, Roman Space Observer adını taşıyan retro bir uzay oyunu yayınladı. Oyunda kullanıcılar yeni gök cisimleri keşfetmeye çalışıyor.

Özellikle gençlerin uzaya ve uzay araştırmalarına olan ilgisini arttırmak için elinden geleni yapan Amerikan Uzay Ajansı (NASA), bu amaç doğrultusunda ilginç bir projeye imza attı. Amerikan Uzay Ajansı, retro bir uzay oyunu yayınladı.

Roman Space Observer adını taşıyan bu oyunda oyun severler, NASA’nın Nancy Grace Roman Teleskobu’nu kullanarak mümkün olduğunca fazla galaksi, süpernova, gezegen ve kara delik keşfedip bunları görüntülemeye çalışıyor.

NASA’nın gerçekten de Nancy Grace Roman Teleskobu adlı bir uzay teleskobu bulunuyor. Ancak uzayın derinliklerini gözlemleyecek olan bu yeni teleskobun 2020’nin ortalarına kadar faal hale gelmesi zor görünüyor.

roman space observer 3

Online olarak oynanabilen bu 8 bit retro uzay oyunu, oldukça keyifli bir oyun deneyimi sunuyor. Çünkü Roman Space Observer’ın nasıl oynandığını öğrenmek çok kolay olsa da oyunda ustalaşmak zaman istiyor. Tam da keyifli bir oyun deneyimi için ideal formül.

80’lerden çıkmış gibi duran Roman Space Observer, soundtrack’i yani müzikleriyle de o yılların ruhunu yaşatmayı başarıyor. Son yıllarda 80’ler büyük ilgi gördüğü için NASA’nın oyununda o yılların ruhunu yansıtmasının oldukça iyi bir tercih olduğunu söyleyebiliriz.

Oyunda teleskop olarak oynuyorsunuz. Klavyenin yön tuşlarını kullanıp uzayı tarayarak gök cisimleri bulmanız ve Space’e basarak bu cisimleri kaydetmeniz gerekiyor. Amaç bir dakika içinde mümkün olduğunca fazla gök cismi görüntüleyerek kişisel rekorunu geliştirmek. NASA tarafından yayınlanan retro uzay oyunu Roman Space Observer’a buradan ulaşabilirsiniz.

Unutulan abonelikler kullanıcılara pahalıya mal oluyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting