NASA ‘dan korkutan açıklama

NASA 100 Bin TL verecek

NASA acil kodu ile yaptığı açıklamada Güney Amerika kıtası ile Atlantik Okyanusu’nun güneyindeki manyetik alanın ciddi anlamda çökmeye başladığı ve batıya doğru ilerlediği söylendi. Bu durumun elektronik cihazların kullanılamaması ve insan hayatının sonlanması anlamını taşıdığı söylendi.

Dünya dışında farklı yaşam alanlarının araştırmalarının en önemli amaçlarından biri kuşkusuz keşfedilecek yeni bir eneri, yeni güç, yeni bir kaynağın bulunması. Tabi ki bunun yanında dünyaya gelebilecek bir zararın ve insan yaşamının artık olamayacağı bir durum karşısında yaşanılabilecek farklı bir gezegenin de bulunmasıdır. Böyle bir durum ile karşılaşmamız yakın şeklinde görülüyor. Bu yakınlık bir 50-100 yıl değil, ancak  bir göktaşı veya bozulan doğal dengenin daha hızlı bir şekilde yaşanması veya farklı bir doğal olayından dolayı bu süre daha yakın bile olabilir. Bu konu ile ilgili NASA ayrı bir çalışma yayınladı.

NASA 'dan korkutan açıklamaNASA’nın araştırma verilerine göre Manyetik alan çöküyor. Bunun kısaca anlamı tüm elektronik cihazların bozulması ve insan hayatını tehdit etmesi olarak özetleyebiliriz. Dünyanın manyetik alanı bir nevi koruma kalkanıdır. Şöyle ki Güneşten gelen zararlı ışınları, radyasyonu engelleyerek şu anki yaşanabilir şeklinde bir ortam hazırlıyor. Durum böyle olunca doğal olarak bu manyetik alanın çökmesi demek insan hayatının da sonu demek.

Dünya’nın manyetik alanını incelemeye devam eden NASA bilim adamları; Güney Amerika kıtası ile Atlantik Okyanusu’nun güneyindeki manyetik alanın ciddi anlamda çökmeye ve durumun kriz seviyesine ulaşabileceğini açıkladı. Yörüngedeki uyduları normalden daha yüksek radyasyon seviyelerine maruz bırakarak elektronik cihazlarının aksamasına yol açabilir. NASA bu durumu acil kodu ile duyurdu. Bunun yanında Güney Atlantik Anomalisi olarak da bilinen bu bölgesel zayıflama, yavaş yavaş batıya doğru ilerlediği açıklanırken, çözüm yollarının araştırıldığı açıklandı.

Erişimi Yasaklanan Sitelere Anonim Şekilde Erişmek Mümkün mü?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir