Motorola 200 megapiksel kameralı telefonunu bu yaz çıkarıyor

Motorola 200 megapiksel

Motorola 200 megapiksel kameralı yeni telefonunu temmuz ayında piyasaya süreceğini açıkladı.

Bugün artık yeni bir akıllı telefon almak isteyen kullanıcıların ilk baktığı şeylerden biri telefonların kamerası oluyor. Haliyle telefon üreticileri de bu alanda birbirlerini geride bırakmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Amiral gemisi akıllı telefonların kameraları her yeni nesilde biraz daha gelişiyor.

Bugün piyasadaki en güçlü telefonlardan olan Samsung Galaxy S22 Ultra, 108 MP + 10 MP + 12 MP + 10 MP arka kamerayla geliyor. Bunun bir akıllı telefon için fazlasıyla yeterli olduğu düşünülebilir. Ancak telefon üreticilerinin bununla yetinmeye hiç niyeti yok. Çünkü başta Samsung olmak üzere çeşitli telefon üreticileri 200 megapiksellik telefon kameraları için düğmeye bastı. Kullanıcılara 200 megapisellik arka kameraya sahip bir telefon sunmaya hazırlanan bu şirketlerden biri de Motorola.

Motorola 200 megapiksel

Bildiğiniz gibi Motorola’nın 200 megapiksel kameraya sahip bir telefon çıkarmaya hazırlandığı geçtiğimiz yıldan beri konuşuluyor. Uzun süredir gündemde olan bu telefon sonunda piyasaya sürülmeye hazır görünüyor.

Motorola 200 megapiksel kameraya sahip telefonun yolda olduğunu resmi olarak duyururken, bu telefonun temmuz ayında çıkacağını açıkladı. Motorola Frontier olarak bilinen bu telefonun arka kameralar konusunda telefon dünyasında yeni bir seviyeye geçişin habercisi olacağı söyleniyor.

Motorola kısa süre önce de Snapdragon 8 Gen 1+ yonga seti kullanan bir telefon hazırladığını açıklamıştı. Motorola 200 megapiksel kamera ile Snapdragon 8 Gen 1+ yonga setini aynı telefonda da buluşturabilir. Eğer gerçekten böyle olursa bugüne kadar çıkan en güçlü Motorola telefonla karşı karşıya olacağız.

Qualcomm yeni AR gözlüğüyle iddialı geliyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir