EA şirket bünyesinde bazı değişikliklere gidiyor

EA şirket bünyesinde bazı değişikliklere gidiyor

Puck’a göre Electronic Arts aktif olarak bir alıcı veya onunla birleşmek isteyen başka bir şirket arıyor. EA şirket bünyesinde değişikliklere gitmeyi hedefliyor. İşte detaylar.

Video oyun şirketinin Disney, Apple ve Amazon da dahil olmak üzere bir dizi potansiyel alıcı veya ortakla görüştüğü bildiriliyor. Hangilerinin EA bünyesini tamamen satın almakla ilgilenip hangilerinin birleşmek istediği belli değil, ancak birleşme durumunda Puck, şirketin Andrew Wilson’ın birleşik şirketin CEO’su olarak kalmasına izin verecek bir anlaşma istediğini söyledi. Kaynağa göre Electronic Arts, lisans anlaşmalarının ötesine geçecek “daha anlamlı bir ilişki” kurmak amacıyla Mart ayında Disney’e yaklaştı. Ancak Disney, belki de şu anda yeni ortaya çıkan akış hizmetine odaklandığı için ilerlememeye karar verdi. Yayın, Disney’in kısmen sahibi olduğu EA ve ESPN arasında bir birleşme fikrinin sektörde dolaştığını söyledi.

EA şirket bünyesinde bazı değişikliklere gidiyor

Bununla birlikte, tüm potansiyel ortaklar arasında, bir anlaşmaya en yakın olan belki de Comcast oldu. Comcast CEO’su Brian Roberts’ın, NBCUniversal ile EA’yı birleştirme teklifiyle Wilson’a yaklaştığı bildiriliyor. Anlaşmaya göre, Roberts birleştirilmiş şirketin çoğunluk kontrolünü alacak. Ancak Wilson genel müdür olarak kalacaktı. İlgili kişiler, satış fiyatı ve birleşik varlığın yapısı üzerinde anlaşmaya varmadı ve anlaşma geçen ay içinde suya düştü.

EA şimdilik kendi başına bir şirket olmaya devam ediyor, ancak Puck, Microsoft’un Activision Blizzard’ı 68.7 milyar dolara kapattığını açıklamasından bu yana bir satış veya birleşme arayışında daha cesaretli hale geldiğini söyledi. Microsoft’un satın almayı açıklamasından kısa bir süre sonra Sony’nin Destiny stüdyosu Bungie’yi 3,6 milyar dolara satın aldığını da açıkladığını belirtmekte fayda var.

Uzaya fırlatılan roketler çevre üzerinde beklenmeyen etkiler yaratıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir