Ana SayfaAkıllı Telefon200 MP kameralı telefonlar 2022'ye damga vuracak

200 MP kameralı telefonlar 2022’ye damga vuracak

2021 yılında 108 MP kameraya sahip pek çok telefon gördük. 2022 yılı ise 200 MP kameraya sahip modellerin yılı olacak. Peki bu iş nereye kadar gidecek? İleride 300 MP kameralı telefonlar da gelecek mi?

200 MP kameralı telefonlar 2022’ye damga vuracak. Son yıllarda akıllı telefonların kamera çözünürlükleri ciddi oranda artmış durumda. Özellikle Android tarafında en ucuz telefonda da dahi 16MP’lik kameralara yer veriliyor olması bizler için şaşırtıcı değil.

Elbette kamera tarafında çözünürlük tek başına pek bir anlam ifade etmiyor. Sonuçta bugün baktığımızda kamerasıyla odak noktası haline gelen yeni iPhone modellerinde 3 adet 12MP’lik kamera döngüsü kullanılıyor.

Xiaomi 12 serisi, "çığır açan kamera" ile geliyor

200 MP kameralı telefonlar 2022’ye damga vuracak

Hali hazırda orta segmentte yer alan model yelpazesinde 50 MP’lik kameralar görmeye alıştık. Hatta yakın zamanda 100 MP çözünürlüğe sahip kameralı modeller de geldi. Lakin bu iş burada bitmiyor. Çünkü yakında tam 200 MP’lik kamera çözünürlüğe sahip modeller raflardaki yerini alacak.

Bilindiği üzere hali hazırda Samsung önemli bir çalışma yürütüyor. Bu kapsamda 200 MP’lik kameraya sahip ilk telefonun da önümüzdeki aylarda raflardaki yerini alması bekleniyor.

Muhtemelen Samsung’un ardından diğer üreticiler de kamera tarafında benzer adımlar atacaklardır. Büyük ihtimalle önümüzdeki yıl orta segmentin üst basamağında yer alan bazı modellerde 200 MP’lik kamera kurulumlarını görmeye başlayabiliriz.

Tabi ki şunu unutmamamız gerekiyor. Kamera çözünürlüğü tek başına çok bir şey ifade etmiyor.

Apple 2021 yılını nasıl geçirdi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting