Ana SayfaAkıllı TelefonWindows Phone hakkında önemli gelişme

Windows Phone hakkında önemli gelişme

Microsoft’un üst düzey isimlerinden biri olan Joe Belfiore, Windows Phone hakkında bazı önemli açıklamalarda bulundu. İşte detaylar.

Akıllı telefon sektöründe söz sahibi olabilmek için yoğun çaba sarf eden Microsoft artık havlu atmış durumda. Windows Phone hakkında bazı açıklamalarda bulunan Joe Belfiore’da bunu kabul etmiş gibi görünüyor. Bilindiği üzere Belfiore, Microsoft lansmanlarında Windows Phone’un yüzü olarak tanınmıştı. Metro UI, Live Tiles ve Cortana gibi birçok projeye destek olan Belfiore, geçtiğimiz gün Windows Phone hakkında bazı notlar paylaştı.

Belfiore, Windows Phone’un son derece başarılı bir işletim sistemi olduğunu belirtti. Buna rağmen uygulama geliştirme sürecinde yeterli olamadıklarını kabul eden deneyimli isim, şunları söyledi.

Windows Phone muazzam bir platformdu. Fakat geçiş döneminde bazı aksaklıklar yaşadık. Bu aksaklıklar 3. parti uygulamalarla ilgiliydi. Bunu aşmak için çaba gösterdi. Bazı uygulama geliştiricilerine yüksek miktarlarda ücretler ödedik. Bu ücretler uygulamalarını Windows Phone’a getirmeleri içindi. Fakat bazı şeyler için geç kalındığını fark ettiğimizde bu uygulamaları da pazara sürmedik”

Microsoft’un önemli ismine göre Windows Phone artık şirketin odak noktası değil. Yani bu şu anlama geliyor. Microsoft daha fazla bu mobil işletim sistemi üzerinde vakit kaybetmeyecek. Muhtemelen bundan sonra da WM işletim sistemine sahip bir telefonla karşılaşmamız da zor görünüyor. Öte yandan, Microsoft’un mobil uygulamalarla sektörde yer almaya devam edeceği de Belfiore tarafından altı çizilen unsurlardan birisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU