Ana SayfaGenelMicrosoft, Windows 10X desteğini durduracağını duyurdu

Microsoft, Windows 10X desteğini durduracağını duyurdu

2019 sonbaharında, salgından önceki son yüz yüze etkinliklerinden birini düzenlediğinde Microsoft, Windows 10X’i ayrıntılı olarak açıklamıştı. İlk Windows 10X amiral gemisi olan Surface Duo ve Surface Neo’nun yanı sıra, işletim sisteminin Microsoft’u yeni bir yöne götürmesi gerekiyordu.

Şirketin Windows 10X için orijinal satış konuşması, çift ekranlı cihazlar için optimize edilmiş daha modern ve hafif bir Windows sürümüydü. Bir noktada, Chrome OS’yi bile alması gerekiyordu. Bununla birlikte, bir gecikme ve tek ekranlı cihazlara odak değişikliğinin ardından, artık Windows 10X hiçbir zaman gün ışığını göremeyebilir gibi görünüyor. The Verge’e göre Microsoft bu yıl Windows 10X’i göndermeyecek. Aslında şirket yüksek ihtimalle asla Windows 10X için plan yapmayacak. Bunun yerine, şirketin işletim sistemi için geliştirdiği bazı özellikleri Windows 10’a uygun şekilde entegre etmeyi planladığı bildiriliyor.

Microsoft, Windows 10X gelişimini durduracağını duyurdu

Bu öğeler, kullanıcı arabirimini ve uygulama kapsayıcılarını içerebilir. Microsoft, Windows 10X’in durumu hakkında yorum yapmayı reddetti. Kararın arkasındaki gerekçeye gelince, Microsoft’un Windows 10X’i deneme şansı verdiği çoğu kişi, şirketin geliştirdiği özellikleri beğendi, ancak bunlara her gün kullandıklarından tamamen farklı bir işletim sisteminde erişme konusunda heyecan duymadılar. Pandemi, bilgi işlem ortamını da değiştirdi. Yonga kıtlığı olsa bile, 2020 on yılda PC gönderileri için en iyi yıldı ve en son kazanç raporu sırasında Microsoft, 1,3 milyar aktif Windows 10 cihazı olduğunu söyledi.

Samsung Galaxy M11, Android 11 güncellemesini aldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting