Ana SayfaGenelMicrosoft, Surface Duo 3 için çalışmalarını sürdürüyor

Microsoft, Surface Duo 3 için çalışmalarını sürdürüyor

Microsoft çalışmalarını Surface Duo 2’nin halefine yöneltmiş durumda. Öyle ki yeni sürüm ile ilgili alınan patentler dahi ortaya çıkmış durumda. 

Son yayınlanan raporlara göre Amerikan teknoloji devi bu yeni Surface Duo 3 modelini gelecek yıl piyasaya sürmeyi planlıyor olabilir. Şu an itibariyle şirketin aslında Microsoft Surface markalı bir telefon üzerinde çalışıp çalışmadığı henüz belli değil ancak daha önceki raporlar düşünüldüğünde alınan yeni patentlerin Surface Duo 3’e ait olduğunu gösteriyor. 

Surface Duo 3

Resmi açıklamaya göre, patent, patent resimlerinde açıkça gösterilen bir ‘KATLANABİLİR EKRAN içindir. Başvuru 2021’de yapıldı ve bu yılın başlarında yayınlandı. Ortada bir menteşe ile birleştirilmiş iki ayrı ekrana sahip orijinal Surface Duo’dan farklı olarak elde taşınabilir bir katlanabilir telefonu gösteriyor. Bu sefer şirket, esnek bir tasarıma sahip tek ekranlı bir cihaz tasarımı üzerinde çalışıyor.

İlginç bir şekilde, Microsoft patenti de bu ekranı sıfır ila 360 derece arasında dönebilen olarak tanımlıyor. Patent görsellerine baktığımızda, ekranı katlandığında tablet veya normal bir akıllı telefon olarak kullanılabilecek katlanabilir bir telefon görebiliyoruz. Başka bir deyişle, tasarımı Samsung’un Galaxy Z Fold 4’üne oldukça benziyor. Bunun hala sadece bir patent başvurusu olduğunu unutmayın.

Xiaomi Auto Technology Elektrikli Araba projesi için yeni patent aldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting