Microsoft Surface Duo bildirimleri ilginç bir şekilde gösterecek

SurfaceDuo 3

Microsoft’un katlanabilir telefonu Microsoft Surface Duo, ikinci ekranı olmadığı için bildirimleri göstermek için ilginç bir yöntem deneyecek.

Katlanabilir telefon furyasına geçtiğimiz aylarda katılacağını açıklayan Microsoft, bu alanda Microsoft Surface Duo modeli ile mücadele edecek. Samsung, Motorola ve Huawei bildiğiniz gibi katlanabilir telefonların ekranının açılmadan bildirimleri göstermek için küçük bir ekrana yer vermişti. Ancak Microsoft’un bu alanda çalışma yapmaması bizleri kara kara düşündürmüştü.

Microsoft’tan bugün ise ilginç bir açıklama geldi. Yazılım devinin yaptığı açıklamaya göre; katlanabilir telefonunun ekranının küçük bir bölümü bildirimler için ayrılacak. Bu sayede kullanıcılar telefonu yarım olarak açtığında bu ekranda bildirimleri net bir şekilde ayrı bir ekran içerisinde görüntüleyebilecek. Hatta firma bunun için bir de kısa bir GIF paylaştı.

 Microsoft Surface Duo

Firmanın bu ilginç yöntemi ne kadar kullanışlı olur bilinmez. Ancak hem menteşesi hem de tablet-telefon formu ile Surface Duo’nun piyasanın en iyilerinden olacağını söyleyebiliriz. Bildiğiniz gibi Microsoft, Windows Mobile işletim sisteminin fişini komple çekmişti.

Firma bu yüzden bu telefonunda Android 10 işletim sistemine yer verecek. Ancak telefonda hangi donanımların kullanılacağı ise henüz bilinmiyor.

Hızlı şarj sertifikası ilk defa Galaxy S20’ye verildi

Microsoft‘un Office uygulamalarını ön yüklü olarak barındıracak olan bu telefon, özellikle iş alanında bu tip bir çözüm arayanların imdadına yetişecek. Sizce Microsoft’un bu katlanabilir telefonu 2.000 dolar bandını aşmadığında rakipleri ile mücadele edebilir mi?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir