Microsoft Seeing AI için önemli yenilik

microsoft

Microsoft, 2017’deki lansmanından bu yana Seeing AI uygulamasını kademeli olarak güncelleyerek yıllar içinde dil desteğini ve genel işlevselliği genişletti.

Microsoft Seeing AI için önemliş yenilik. Bugün şirket, kullanıcılar sağlık şirketi Haleon tarafından ürünlerin barkodlarını taradığında Seeing AI’nin ayrıntılı bilgileri okumasını sağlayacak yeni bir özelliği duyuruyor. Bu özellik, yalnızca iOS’ta bulunan ücretsiz uygulamada ABD ve İngiltere’deki kullanıcılar için bugün kullanıma sunuluyor. Şirket, bir Android sürümünün “gelecekte” mevcut olacağını söylüyor.

microsoft

Dün yapılan bir basın açıklamasında Microsoft ve Haleon, “Dünya Görme Günü onuruna bugün yapılan lansmanla birlikte, insanlar artık Haleon ürünlerinin barkodunu tarayarak Microsoft Seeing AI uygulaması aracılığıyla ambalaj bilgilerini duyabiliyorlar” dedi.

Microsoft Edge yakında ücretsiz bir yerleşik VPN içerecek

Microsoft Seeing AI için önemliş yenilik

Görme engelli, okuma güçlüğü çeken veya okuryazarlığı düşük olan kullanıcılar, Advil, Excedrin, Theraflu, Emergen-C ve daha fazlası gibi 1.500’den fazla Haleon ürününü taramak için uygulamayı kullanabilir ve cihazları ürün bilgilerini, talimatları, içerikleri  ve diğer önemli ayrıntıları okuyabilecek..”

microsoft

Basın açıklaması ayrıca, “Microsoft ile Seeing AI işbirliğinin, Haleon’un sağlık kapsayıcılığını savunmak için ilk yeni girişimlerinden biri olduğunu” belirtti. Gelecekte sağlık şirketinden daha fazlasını görebiliriz, ancak şimdilik, görme bozukluğu olan veya düşük okuryazarlığı olan kişilerin, düşündükleri veya tükettikleri ilaçlar hakkında daha kolay ve bağımsız olarak öğrenebileceklerini görmek güzel. Yani, en azından iOS kullanıyorlarsa.

Siber saldırılar uçuşları olumsuz etkiliyor!