Ana SayfaGenelOtomobil devi Nissan Rusya kararıyla şaşırttı

Otomobil devi Nissan Rusya kararıyla şaşırttı

Rusya’nın Ukrayna işgalini sürdürmesine tepkiler devam ediyor. Bu konuda adım atan son şirket, Japon otomotiv devi Nissan oldu.

Otomobil devi Nissan Rusya kararıyla şaşırttı. Tam her şey bitti, korona geride kalmaya başladı, dünya artık yeniden daha güzel bir yer haline gelmeye başlayacak diye düşündüğümüz günlerde, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmeye başlamasıyla patlak veren yeni ekonomik kriz, COVID-19 dönemini bile aratabilecek gibi görünüyor. Ancak bu konuda en büyük yarayı alan isimlerin başında tabi ki Rusya geliyor.

nissan 1

İşgal haberinin ilk anlarından itibaren dünyanın hemen her ülkesinden gelmeye başlayan yaptırım kararlarının ardı arkası kesilmiyor. Bugüne kadar başını Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’nın çektiği ülkelerin yanı sıra Japonya gibi diğer güçlü isimler de destek veriyor. Ambargo konusundaki son haber ise dünyaca ünlü otomobil devi Nissan’dan geldi.

Nissan Juke

Otomobil devi Nissan Rusya kararıyla şaşırttı

Japon otomotiv devi, Rusya’nın Ukrayna işgalinin başlamasıyla birlikte ülkedeki üretimini durdurma kararı almıştı. Ancak şirketten yapılan açıklamaya göre, gelinen noktada değişen herhangi bir şeyin olmaması nedeniyle, tüm varlıkların satılarak ülkenin terk edileceği duyuruldu.

nissan

Nissan’ın fabrikalarını ve diğer varlıklarını alacak firma ise şimdiden belli oldu. Yapılan açıklamaya göre, tüm varlıklar bir bütün halinde Rus NAMI Otomotiv Enstitüsüne geçecek. Ancak anlaşmada çok önemli bir detay var. Buna göre eğer Nissan isterse, 6 yıl içerisinde herhangi bir zamanda tüm sattığı varlıkları ve fabrikayı geri alabilecek. Buradan anladığımız kadarıyla, Nissan’ın aklı Rusya’da kaldı ve eğer şartlar düzelirse, bu pazarı ilk geri dönecek isimlerden biri olacaktır.

NASA başarılı bir proje daha gerçekleştirdi!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting