Ana SayfaGüvenlikMicrosoft Rusya merkezli hacker saldırılarına karşı uyardı

Microsoft Rusya merkezli hacker saldırılarına karşı uyardı

ABD’li yazılım devi Microsoft Rusya merkezli hacker saldırılarına karşı uyarıda bulundu. Siber saldırıların özellikle son birkaç ay içerisinde arttığını söyledi. Hadi gelin tüm bunlara daha yakından bakalım.

Küresel çapta siber saldırılar ne yazık ki durmak nedir bilmiyor. Özellikle pandemi süreci ile birlikte bu saldırıların artık çok ileri aşamalara ulaştığını söyleyebiliriz. ABD merkezli şirket ve markalara daha fazla saldırı geliyor. Microsoft ise bu saldırılar ile ilgili önemli bir açıklama yaptı.

Yapılan bu açıklamada kendi müşterilerinden bir bölümünün e-posta saldırılarını uğradığını söyledi. Microsoft Defender antivirüs yazılımı her ne kadar bu tür saldırıları azaltsa bile yine de yok edemiyor. Şirket fazlasıyla kaygılı olduğunu itiraf etti.

Microsoft Rusya merkezli hacker guruplarına karşı mücadele veriyor

Microsoft İç Güvenlik Departmanındaki Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı büyük önlemler alındığını söyledi. Ancak tüm bunlara rağmen özellikle sivil toplum kuruluşlarına ve büyük markalara saldırdıkları bir gerçek. Bilgisayar korsanları büyük lokma tercih ediyor.

Microsoft Rusya merkezli hacker

Genellikle yapılan saldırılar e-posta üzerinden gerçekleşiyor. Yaklaşık olarak 150’den fazla kuruluşa 3000 kötü niyetli yazılıma sahip e-posta gönderildi. Bu tür saldırılar ise çoğu zaman yetkilendirme kazanmak için yapılıyor. Sunucularda yetki kazanan bilgisayar korsanları tüm verileri yeniden şifreliyor.

Microsoft, Windows 10X’in iptal edildiğini duyurdu

Donald Trump döneminde artış göstermeye başlayan siber saldırılar bugünlerde birçok markayı daha tehdit etmeye devam edecek gibi görünüyor. Microsoft özellikle Windows kullanıcılarından zararlı e-postalara karşı dikkatli olmalarını önerdi. Peki sizce Windows, bilgisayar korsanlarına karşı güvende mi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting