Microsoft, otomatik şifre doldurma özelliği başlattı

Microsoft, otomatik şifre doldurma özelliği başlattı

Microsoft, Authenticator uygulaması için, kullanıcı adlarınız ve parolalarınızla oturum açma bilgilerini otomatik olarak doldurma yeteneği sağlayan büyük bir güncelleme yayınladı.

Teknoloji devi, cihazlar ve platformlar arasında çalışan yeni bir otomatik doldurma özelliğini kullanıma sundu. Şirket yeni özelliği Authenticator uygulaması aracılığıyla iOS ve Android cihazlara getiriyor. Yenileme, Edge’de sakladığınız tüm kimlik bilgilerine mobil cihazınızda Microsoft hesabınız altında erişebileceğiniz anlamına geliyor. Uygulamayı denemek için Authenticator’ın Şifreler sekmesine gidip oturum açmanız yeterli. Ardından Authenticator senkronizasyonu tamamlamanız gerek. Giriş bilgilerinizi kaydettiğiniz sürece özellik, bir uygulamayı açtığınızda veya bir web sitesini ziyaret ettiğinizde şifrenizi otomatik olarak doldurmayı teklif edecek.

Microsoft, otomatik şifre doldurma özelliği başlattı

Microsoft ayrıca, şifrelerinizi Edge’e kaydettiğiniz ancak Chrome’da kullanmak istemeniz durumunda Google’ın tarayıcısı için bir otomatik doldurma uzantısı da getirdi. Bu özellik tıpkı Chrome’un yerleşik otomatik doldurma özelliği gibi çalışıyor. Hatta önce Edge’den geçmek zorunda kalmadan Chrome’da girişlerinizi düzenleyebilir veya silebilirsiniz. Şirket, Aralık ayında bu özelliklerin bir önizlemesini yayınlamıştı, şimdi ise özellik resmi olarak kullanımda.

Microsoft’un Authenticator güncellemesi uygulamaya şifreleri farklı yollardan aktarıyor. Özellik, Chrome’dan, bazı popüler şifre yöneticilerinden ve CSV dosyalarından içeri aktarma olağanı sağlıyor. Authenticator çok faktörlü kimlik doğrulama gerektiriyor. Şirket, uygulamayı bir tür şifre yöneticisi olarak kullanmanın güvenli olduğunu söylüyor. Özellikte aynı zamanda kimlik bilgileriniz de şifrelenecek. Ayrıca, Authenticator ziyaret ettiğiniz herhangi bir uygulamayı veya web sitesini otomatik olarak doldurmadan önce biyometrik bilgilerinizi kullanmanız veya PIN kodunuzu girmeniz gerekiyor.

BMW i7 özellikleri büyük şaşkınlık yaratacak: İşte merak edilen detaylar


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir