Ana SayfaHaberMicrosoft'taki Büyük Operasyon Devam Ediyor!

Microsoft’taki Büyük Operasyon Devam Ediyor!

Tarihinin en büyük işten çıkarma operasyonunu gerçekleştiren Microsoft’ta sular durulmuyor. Microsoft’un resmi açıklamasına göre gelecek hafta başına kadar binlerce kişi daha işinden olacak.

Microsoft’un dev tasfiyesine dur durak bilmeden devam ediyor. Microsoft’un toplam iş gücünün yüzde 18’ini oluşturan 18.000 kişiyi işten çıkarmasının ikinci adımı, hafta başına kadar gerçekleşecek ve 2100 kişi daha, ne yazık ki işinden olacak.

Microsoft sözcüsü, “Çalışanlarımıza büyük saygı duysak da, söz konusu operasyonu gerçekleştirmek zorundayız. Pek çok ülkede pek çok çalışanımız var; onların da geleceğini dikkate almak durumundayız. Şirketimize hizmet eden değerli çalışanlarımıza duyduğumuz minnetin sınırı ölçülemez.” açıklamasını yaptı.

İşten çıkartılan çalışanların, kıdem tazminatları da ivedilikle ödenecek.

microsoft layoffs

Microsoft, tarihinin en büyük tasfiye operasyonunda, şimdiye kadar 13.000 kişiyi işten çıkarmıştı. Yıl sonuna kadar, 18.000 kişilik operasyon yüzde yüz gerçekleşecek.

Operasyon ile ilgili, İcra Kurulu Başkanı Satya Nadella’ya büyük tepki var zira, işten çıkartılan kişilerin önemli bölümünü Nokia çalışanları oluşturuyor. Nokia ile yapılan anlaşmanın temeli ise eski İcra Kurulu Başkanı Steve Ballmer’ın hala işbaşında olduğu 2013 yılına dayanıyor.

Teknoloji dünyasında ortaya atılan iddialara göre, Satya Nadella, şirkette öncüsü Steve Ballmer’a ait hiçbir iz kalmasını istemiyor. 

Destiny Konsol Satışlarını Artırdı

Barış Terun
Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting