Ana SayfaGenelMicrosoft Edge yakında ücretsiz bir yerleşik VPN içerecek

Microsoft Edge yakında ücretsiz bir yerleşik VPN içerecek

Microsoft, sürekli olarak daha fazla kişinin Edge’i kullanmasını sağlamaya çalışan hamleler yapıyor. Bu kapsamda şirket yeni bir hamle daha yapıyor. İşte detaylar.

Microsoft bu hedefi izlediği yollardan bazılarında diğerlerinden daha az ilgi topladı. Ancak bunu yapmak için gösterdiği son çaba, yazılıma faydalı bir ekleme getirebilir. The Verge tarafından tespit edilen bir destek sayfasında şirket, web tarayıcısına Edge Secure Network adlı ücretsiz bir yerleşik VPN hizmeti eklediğini açıkladı. Şirket, aracın internet bağlantınızı şifreleyeceğini söylüyor. Verilerinizi internet servis sağlayıcınızdan korumak için bu işlevi kullanabilirsiniz. Çoğu VPN’de olduğu gibi, konumunuzu maskelemek için Edge Secure Network’ü de kullanabilirsiniz; bu, yaşadığınız veya ziyaret ettiğiniz ülkede aksi takdirde engellenebilecek hizmetlere erişmeyi mümkün kılacak.

Microsoft Edge yakında ücretsiz bir yerleşik VPN içerecek

Kendinizi sık sık seyahat ederken buluyorsanız, Edge Secure Network ücretli bir VPN’in yerini almayacak. Bu özellik, sizi ayda 1 GB veri kullanımıyla sınırlayacak. Hizmeti kullanmak için bir Microsoft hesabına ihtiyacınız olacağını da belirtmekte fayda var. Microsoft henüz VPN’yi test etmeye başlamadı. Ancak özellik kullanıma sunulduğunda, Edge’in üç nokta simgesi aracılığıyla etkinleştirebileceksiniz. “Güvenli Ağ” başlıklı yeni bir seçenek VPN’yi açacaktır. Taramayı bitirdiğinizde, otomatik olarak tekrar kapanacaktır. Devrimsel nitelikte bir yenilik olmasa da şirketin Edge’i daha popüler hale getirme planlarına büyük bir etkisi olabilir. Neticede şu anda tarayıcı olan en çok Chrome ilgi görüyor diyebiliriz.

Instagram kullanım süresinin yüzde 20’sini Reels’lar oluşturuyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting