Ana SayfaGenelElon Musk tweet embedleri için ücret talep edebilir!

Elon Musk tweet embedleri için ücret talep edebilir!

Elon Musk Twitter’ı devraldığında çoğu şey değişebilir. Popüler platformda embed tweet yerleştirmeler artık ücretli hale gelebilir. İşte detaylar.

Reuters’e göre Elon Musk, kullanıcıları doğrulanmış hesaplardan tweet’leri yerleştirmek veya alıntı yapmak için ücretlendirme fikrini ortaya attı. Ancak bu, kimsenin bir tweet’in ekran görüntüsünü almasını ve bunun yerine bunu kullanmasını engelleyemez. Twitter yönetim kurulu Musk’ın teklifini kabul etmeden önce bile, yerleştirmelerin nasıl çalıştığına dair değişiklik işaretleri vardı. Şirket, bazı JavaScript’leri değiştirdi ve bu da, gömülü oldukları sitelerden silinen tweet’lerin metninin kaybolmasına neden oldu. Bir Twitter üst düzey ürün müdürü, değişikliğin “insanların tweetlerini silmeyi seçtiğinde daha iyi saygı gösterilmesi” için yapıldığını söyledi. Ancak, açık web ve koruma savunucularından gelen tepkilerden sonra, Twitter bu hamleden geri adım attı.

TwitterElon Musk tweet embedleri için ücret talep edebilir!

Musk’ın, 44 milyar dolarlık satın alımını finanse etmek için borcu güvence altına almaya çalışırken, yerleştirmeler için ücret alma fikrini tartıştığı bildiriliyor. Twitter’a karşı 13 milyar dolarlık kredi ve Tesla hissesine bağlı 12,5 milyar dolarlık marj kredisi sağlandı. Bu gidişle Musk Twitter üzerinden daha fazla kar elde edeceği hamleler yapabilir.

Buna ek olarak, Elon Musk, şirkete yılda yaklaşık 3 milyon dolar tasarruf sağlayacak olan yönetim kurulu yöneticilerinin maaşlarından kurtulma konusunda kamuoyu önünde de bazı açıklamalarda bulundu. En başta Twitter’ı kar amacı gütmeyen sebeplerle almak istediğinden söz etse de durum şu an pek öyle görünmüyor.

Instagram kullanım süresinin yüzde 20’sini Reels’lar oluşturuyor

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting