Metaverse insanlık tarihi için dönüm noktası olabilir

MetaVerse

Bu yıl metaverse açısından hayli yoğun geçecek. Pek çok üretici ilk AR tabanlı gözlüğünü satışa sunmuş olacak. AR tabanlı gözlüklerin çoğalmasıyla birlikte metaverse tarafına olan ilginin de artması bekleniyor. Peki bu insanlığa ne gibi artılar sunacak? İşte tüm detaylar.

Metaverse insanlık tarihi için dönüm noktası olabilir. Az çok teknoloji gündemini takip ediyorsanız şu sıralar metaverse ile ilgili söylentileri mutlaka duymuşsunuzdur. Öncelikli olarak şunu belirtelim. Metaverse tamamen dijital bir dünyayı sembolize ediyor. Henüz bu teknoloji için erken bir çağdayız. Fakat metaverse insanların hayatına girdiğinde, gerçekte yapmak istediğiniz herşeyi, yapabileceğiniz, insanlarla sosyalleşebileceğiniz bambaşka bir evren sizleri  bekliyor olacak.Meta, metaverse kavramına olan bağlılığını bir kez daha gösterdi

Daha önce yayınlanmış olan Ready One Player filmi, olası bir metaverse’de bizleri nelerin beklediğini resmediyordu. Eğer teknoloji yeteri kadar gelişirse muhtemelen hayatımıza girecek olan metaverse de böyle bir yer olacak.

Meta, iklim değişikliğiyle mücadele için kolları sıvadı

Metaverse insanlık tarihi için dönüm noktası olabilir

Peki metaverse’ün hayatımıza girmesi neleri değiştirecek. Aslında bu durum ile ilgili en büyük sorun hayatın ve toplumun tamamen dijitale kayması. Öyle ki gerçek hayattaki şeyler pek önemsenmediği için herkes kendisini metaverse verecek. Metaverse’de birşeylerin sahibi olmaya çalışacak.

Meta VR teknolojisi hakkında yeni gelişme!

Hal böyle olunca da insanlık kendisini tamamen metaverse’e mahkum edecek. Böylece insanlığın ilerlemesi de bir şekilde durmuş olacak. Pek çok sektörde hammadde sıkıntıları başlayacak. Toplumsal düzen tamamen yerle bir olacak.

Elbette bunlar tahminlerden ibaret. Böyle bir şey gerçekleşmeye de bilir. Hatta belki bizler metaverse’i göremeyebiliriz. Sonuç olarak bekleyip göreceğiz.

Microsoft, 9 Kasım’da bir etkinliğe ev sahipliği yapacak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir