Ana SayfaGenelMeta Portal ürünlerini de rafa kaldırıyor

Meta Portal ürünlerini de rafa kaldırıyor

Daha birkaç gün önce akıllı saat projesini iptal eden Meta, bu kez de Meta Portal cihazları rafa kaldırma kararı aldı.

Hatırlayacağınız gibi daha bir kaç gün önce Meta’nın (eski adıyla Facebook) neredeyse iki yıldır hazırlık aşamasında olan akıllı saat projesini iptal ettiğini sizinle paylaşmıştık. Şirket bu sürpriz kararın arkasındaki gerekçeyi paylaşmamış olsa da, şirketin MetaVerse yüzünden artan masrafları nedeniyle bazı alanlarda yatırımları kısıyor olabileceğini söylemiştik. Meta cephesinden gelen son haber bu teoriyi destekler nitelikte. Çünkü Meta sadece akıllı saat projesini iptal etmekle kalmadı, donanım alanındaki bir diğer ürünü olan Meta Portal’ı da rafa kaldırdı.

meta portal

Meta’nın donanım alandaki ender ürünlerinden biri olan Meta Portal, görüntülü aramalarda kullanılacak şekilde tasarlanan bir cihazdı. Ancak Portal cihazlar kullanıcılardan beklenen ilgiyi görmemiş olacak ki şirket bundan sonra yeni Portal modeli çıkarmama kararı aldı ve bu ekibi başka alanlara yönlendirme kararı aldı. Mevcut Portal modelleri Meta’nın resmi mağazalarında satılmaya devam edilecek fakat bundan sonra yeni model çıkmayacak. Meta ayrıca Portal sahibi kullanıcılara teknik destek vermeye ve bu cihazlar için yazılım güncellemeleri yayınlamaya devam edeceğini açıkladı.

İlk olarak 2018 yılında piyasaya sürülen Portal, 2019 yılında yenilenmiş bir tasarımla geri dönmüş, 2021 yılında da yeni modeller piyasaya sürülmüştü. Akıllı bir fotoğraf çerçevesini andıran bu cihazlarda görüntülü arama yapmanın yanı sıra dijital platformlardan içerik de izlenebiliyordu. Ancak Facebook’un kendi uygulamaları dışında çok fazla uygulama desteklenmiyordu.

IBM Rusya’dan tamamen çekiliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting