Meta Band akıllı saat 3D görüntüleri ortaya çıktı

meta band

Meta tarafından çıkarılabilir ekranlı bir akıllı saati gösteren bir patent geçen ay ortaya çıkmıştı ve buna dayanarak, bir sanatçı şimdi saati tüm ihtişamıyla gösteren bazı 3D renderları ortaya çıkardı.

Resmi olarak belirtilmese de, gadget’ın resmileştiğinde Meta Band takma adını taşıyacağını söylemek biraz zor. Sarang Sheth tarafından oluşturulan ve Yanko Design’da yayınlanan görseller, saati kayış yerine iplerle çok alışılmamış bir tasarıma sahip olacağını gösteriyor. Bunlar, daha uzun süreler boyunca rahatça giyilmesine izin verecek. Ekranın oldukça büyük olduğu ve tepesinde bir selfie kamerası barındıran bir su damlası çentiği olduğu düşünülüyor.

Meta Band

Kameraların ve Facebook/Meta’nın bir kombinasyonu, şirketin geçmiş performansı göz önüne alındığında birçok kişi için beklentiyi yüksek tutuyor ve ekran çerçevesine geri getirildiğinde arka kamera gizlenebilir hale getirilecek. Öte yandan ön kamera, ekranla eşleştirildiğinde sorunsuz görüntülü sohbet özelliği ile gelecek.

Ancak elbette, akıllı saat ekranındaki bir delgeç kadar küçük bir şeye düzgün bir kamera sensörünü sığdırmak oldukça zor, bu nedenle Meta’nın arka tarafa daha kaliteli bir birim daha eklemesi mantıklı olacak.

Meta Band

Meta ayrıca, Facebook ve Instagram entegrasyonlarında büyük olasılıkla büyüyecek ve kullanıcıların Meta Band üzerinden tıklanan çekimleri hızlı bir şekilde sosyal medya gönderilerine dönüştürmelerine olanak tanıyacak. Bu aynı zamanda kullanıcı tercihini akıllı telefon kameralarından saat kameralarına kaydırmanın harika bir yolu olacaktır.

Son olarak, Meta Band, şu anda geliştirilmekte olan AR ekranı gibi, iddialı Metaverse’e başka bir kapı görevi görebilir.

POCO X4 Pro 5G, POCO M4 Pro küresel lansman tarihi açıklandı