Ana SayfaGeneliPhone 15 'Ultra' gelecek yılki Pro Max modelinin yerini alabilir

iPhone 15 ‘Ultra’ gelecek yılki Pro Max modelinin yerini alabilir

Gelecek yılki iPhone serisi Apple’ın adlandırma kurallarında bir değişiklik getirebilir. İşte iPhone 15 ile ilgili tüm bilinenler.

Bloomberg muhabiri Mark Gurman’a göre şirket, 2023’teki en büyük ve en pahalı cihazını, son performansı göz önüne alındığında beklediğiniz gibi iPhone 15 Pro Max yerine iPhone 15 Ultra olarak adlandırabilir. Bu değişikliğin sebebi, Apple’ın 2020’de iPhone 12’yi piyasaya sürmesinden bu yana iPhone’un en önemli yeniden tasarımına denk gelmesi. Gurman, iPhone 15’in diğer “daha büyük değişikliklerin” yanı sıra USB-C’ye sahip olmasını bekliyor.

iPhone 15 'Ultra' gelecek yılki Pro Max modelinin yerini alabilir

Apple’ın akıllı telefon hattı, yıllar içinde birkaç markalaşma ayarı görmüştü. iPhone’un ilk günlerinde, şirket her iki yılda bir önemli bir güncelleme yayınladığında, yinelemeli modeller bir “S” işareti taşıyordu. 2019’dan beri ve hattın ana akım ve premium varyantları içerecek şekilde çeşitlendirilmesinden bu yana şirket, en gelişmiş telefonlarını pazarlamak için “Pro” ve “Pro Max” tanımlarını kullandı. Üstelik bu yılın başlarında, Apple’ın 2017’den beri kullanmadığı Plus markasının geri dönüşü de görüldü. Pro Max’i Ultra olarak değiştirmek, Apple Watch serisi artık bir Ultra model içerdiğinden çok mantıklı olacaktır.

Gurman daha önce Apple’ın Avrupa Birliği’nden önce USB-C iPhone’ları test ettiğini ve 2024’ten sonra yapılan tüm yeni akıllı telefonların bağlantı noktasına sahip olmasını gerektiren bir yasayı uygulamaya koyduğunu bildirmişti. Daha yakın zamanlarda, ekran analisti Ross Young, iPhone 15 serisinin tamamının iPhone 14 Pro’nun Dinamik Ada ekran kesimine sahip olacağını söyledi.

Darth Vader bir yapay zeka tarafından seslendirilecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting