Meta ilk gerçek AR gözlüklerini 2027’de piyasaya sürecek

Meta ilk gerçek AR gözlüklerini 2027'de piyasaya sürecek

Meta, en son artırılmış ve sanal gerçeklik donanım yol haritasını çalışanlarıyla paylaştı. İşte tüm detaylar.

Meta AR gözlüklerini 2027’de piyasaya sürmeyi planlıyor. Şirket, gözlüklerini piyasaya sürdüğünde sektörü derinden sarsacağını da iddia ediyor. Gözlüklerin avatarları gerçek dünyanın üzerine bindirilmiş yüksek kaliteli hologramlar olarak yansıtma kabiliyetine sahip olacağı bildiriliyor – ayrıca oldukça pahalı olmaları bekleniyor. Çalışanlar, halka açılmadan önce, cihazı 2024’te ilk kez test etme şansına sahip olacak.

Meta ilk gerçek AR gözlüklerini 2027'de piyasaya sürecek

The Verge, şirketin tam teşekküllü AR gözlükleri hazır olmadan önce piyasaya sürdüğü diğer AR ve VR cihazlarını da tartıştığını söylüyor. Görünüşe göre bu sonbaharda, Luxottica ile ortaklaşa geliştirdiği Ray-Ban Stories’in devamı yayınlanacak. Quest 2’den iki kat daha ince ve güçlü olması beklenen Quest 3 kulaklık da bu yıl içinde satışa sunulacak. 2024’te Meta, “VR tüketici pazarındaki en cazip fiyat noktasında” satmayı planladığı “Ventura” kod adlı bir VR kulaklığı da piyasaya sürmeyi planlıyor.

Bundan bir yıl sonra, 2025’te Meta, üçüncü nesil Ray-Ban Stories’i piyasaya sürmeyi planlıyor. Gelen metinleri görüntülemek, QR kodlarını taramak ve mesajları gerçek zamanlı olarak diğer dillere çevirmek için tasarlanmış “vizör” adlı bir ekrana sahip olacak. Kullanıcıların el hareketleriyle gözlükleri kontrol edebilecekleri ve sonunda sanal bir klavye kullanarak mesaj yazabilecekleri bildiriliyor. Ayrıca Meta, bu özel gözlüklerle uyumlu bir akıllı saat geliştiriyor.

iPhone 16 Pro hakkında bomba iddia! Face ID ekran altında olacak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir