Meta, iklim değişikliğiyle mücadele için kolları sıvadı

Meta, iklim değişikliğiyle mücadele için kolları sıvadı

Meta (Facebook’un ana şirketi), BM’nin COP26 zirvesi başlarken iklim değişikliği ile mücadelede aktif rol oynayacağını duyurdu. İşte detaylar.

Meta küresel ilişkiler ve iletişimden sorumlu başkan yardımcısı Nick Clegg’e göre şirket, kendi karbon ayak izini azaltmak için önlemler almanın yanı sıra “insanların doğru, bilime dayalı bilgileri bulmalarına yardımcı olurken aynı zamanda yanlış bilgilerle mücadele etmeye” odaklanacak. Şirket, artık yanlış haber diye etiketlediği haberlerin kullanıcıların Haber Kaynaklarında daha az göründüğünü söylüyor. Şirket zaten uzun süredir platformunda yanıltıcı haberlerle mücadele ediyor. Bu kapsamda özellikle koronavirüs ile ilgili yanıltıcı içeriklere yoğunlaşan meta şimdi odak noktasını iklim mücadelesine çevirecek.

Meta, iklim değişikliğiyle mücadele için kolları sıvadı

İklim Değişikliği Bilgi Merkezi, şimdi daha fazla ülkede kullanıma sunuluyor ve yakında 100den fazla bölgede kullanıma sunulacak. Meta, uygulamalarını kullanan işletmelerin karbon ayak izlerini azaltmalarına ve daha sürdürülebilir uygulamaları benimsemelerine yardımcı olacak bir program başlatıyor. Bu çabalar, Meta’nın iklim değişikliğiyle mücadele için üzerine düşeni yapmak istediğinin göstergesi. Şirket, 2020‘de net sıfır karbon emisyonuna ulaştı ve bu yılın başlarından itibaren yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanıyor. Çevre bilincine sahip diğer çabalar arasında, son dört yılda sera gazı emisyonlarının yüzde 97 oranında azaltılması ve atmosferden karbonun uzaklaştırılmasına yönelik tedbirlerin desteklenmesi yer alıyor. Microsoft gibi Meta da 2030 yılına kadar kullandığından daha fazla suyu geri kazanmayı hedefliyor.

Razer Blackwidow V3 Mini Hyperspeed: Minimal kablosuz oyuncu klavyesi