Meta için ofise dönüş tarihinde değişiklik

Meta, Avrupa'da Facebook ve Instagram'ı kapatmak zorunda kalabilir

CNBC’nin bildirdiğine göre, salgının başlangıcında Facebook olarak adlandırılan şirket Meta, ofise dönüş kılavuzunu güncelleyerek hedef tarihini bu ayın sonundan 28 Mart’a kaydırdı. İşte detaylar.

Yeniden açılış için değişen zaman çizelgeleri ve tutarsız rehberlikle, şirket çalışanlarının kafası oldukça karışmış durumda. Aralık 2020’de CEO Mark Zuckerberg ilk olarak çalışanlarına işe dönmeleri için bir COVID-19 aşısı almaları gerekmeyeceklerini söylemişti. O zaman, şirket uzaktan çalışmanın en az Temmuz 2021’e kadar devam edebileceğini öngördü, ancak daha sonra Mayıs ayında ofis açmaya zorladı. Haziran ayına kadar Zuckerberg yeni bir kararname çıkardı: ya evden çalışmak için bir yöneticiden izin alınacak ya da haftanın en az yarısında ofise gelmesi bekleniyor. Bir ay sonra Delta varyantı ortaya çıktı, Zuckerberg çalışanlar için aşı gereksinimleri konusundaki tutumunu değiştirdi ve şirket tam bir yeniden açılma için yeni bir Ekim hedefi belirledi. Geçen yılın ağustos ayına kadar, ofise dönüş tarihini 2022 yılının Ocak ayına itmişti. Omicron bu kış hızla yayılırken Meta, 31 Ocak hedefine hızla ulaştı, ancak bazı çalışanlara yüz yüze çalışmayı erteleme seçeneği verdi. Bu arada, bu yeni 28 Mart tarihi, çalışanların da aşı takviyesi alması için yeni bir gereklilik içeriyor.

Meta için ofise dönüş tarihinde değişiklik

Çok fazla belirsizlik karşısında, Apple, Microsoft, Google, Uber ve Docusign gibi Meta’nın teknoloji akranlarından bazıları, yeniden açılmayı süresiz olarak ertelemeyi seçti. Şirketin Mountain View genel merkezinde yerleşik Facebook moderatörlerinin, 24 Ocak’ta tam zamanlı çalışanlardan bir hafta ofis içi çalışma için rapor vermeleri planlandı.

Yeni çip teknolojisi şarj problemini ortadan kaldıracak: Devrim gibi teknoloji


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir