Meta, Reels’lara daha fazla reklam getirme planlarını ‘hızlandırıyor’

Meta Threads şimdiden beğeni topladı

Meta, reklam politikalarında yeni bir adıma imza atıyor. Şirket, Reels’lara daha fazla reklam getirecek. İşte tüm detaylar.

Meta, Facebook ve Instagram’da Reels’e daha fazla reklam getiriyor ve yaratıcıların içeriklerinden nasıl para kazanabileceklerini değiştiriyor. Değişiklik, Meta’nın içerik oluşturucuları belirli hedeflere ulaşmaları için ödüllendiren bir bonus programını “duraklatmasından” iki ay sonra geldi. Meta, artık “binlerce” içerik oluşturucunun para kazanma programına katılmaya hak kazanmasıyla birlikte, reklamları Facebook’ta Reels’e getirme planını “hızlandırdığını” söylüyor. Şirket, “önümüzdeki haftalarda” Instagram’da Reels içerik oluşturucuları için benzer bir programı test etmeyi planlıyor.

Meta, Reels'lara daha fazla reklam getirme planlarını 'hızlandırıyor'

Şirket, programı tipik gelir paylaşımı düzenlemelerinden biraz farklı şekilde yapılandıracak. Şirket, içerik oluşturuculara “Reels reklamların kazancına göre değil, herkese açık Reelsların performansına göre ödeme yapan yeni bir ödeme modeli” kullanarak ödeme yapacağını duyurdu. Ayrıca “başlangıçta, testteki ödemelerin sayısına göre belirleneceğini” de söyledi.” Başka bir deyişle, diğer etkileşim ölçütlerinden veya kliplerinin ne kadar reklam geliri sağladığından bağımsız olarak, en fazla görüntülemeyi toplayan içerik oluşturucular en yüksek kazancı elde edeceklerdir. Reels ciddi anlamda beğeni topladı ve TikTok uygulamasının önüne geçebildi bile. Bu kapsamda şirket başarı elde etti diyebiliriz. O derece ki TikTok kullanıcıları Reels izlemiyor, Reels sevenler ise TikTok platformuna ilgi duymuyor denebilir. Bu sebeple kısa formatlı videolar gittikçe artış göstermeye devam ediyor.

Android sürümündeki virüs kullanıcıların canını sıkabilir!