Ana SayfaGenelMeta, çalışanlarına değişik bir kural getirdi!

Meta, çalışanlarına değişik bir kural getirdi!

The New York Times’a göre Meta, çalışanlarına ilginç bir kural getirdi. Şirketin çalışanları bazı kanallarda kürtaj hakkında konuşamayacak. İşte tüm detaylar.

Cuma günkü karar taslağının Politico tarafından sızdırılmasının ardından paylaştığı 12 Mayıs tarihli bir nota işaret eden Meta, iç iletişim araçlarında konuya değinen mesajları sildi. Belgede, sosyal medya devi, “düşmanca bir çalışma ortamı yaratma riskinin artması” nedeniyle işyerinde kürtaj hakkında “açık tartışmaya izin vermeyeceğini” söyledi. Bir çalışan, durumla ilgili hayal kırıklıklarını dile getirmek için LinkedIn’e de bir post paylaştı. Yazılım mühendisi Ambroos Vaes, “Dahili Workplace platformumuzda, moderatörler kürtajdan bahseden gönderileri veya yorumları hızla kaldırıyor” dedi.

Meta, çalışanlarına değişik bir kural getirdi!

Cuma günü şirket ayrıca devlet dışı sağlık ve üreme hizmetlerine erişim ihtiyacı olan çalışanların seyahat masraflarını “yasaların izin verdiği ölçüde” geri ödeyeceğini söyledi. Bu, Google dahil birçok teknoloji şirketinin uyguladığı bir kural. Şirket, 2020’de George Floyd’un öldürülmesinin ardından Saygılı İletişim Politikasını güncelledi. O sırada şirket, çalışanlarına artık şirket genelindeki Workplace kanallarında siyasi ve sosyal konuları tartışamayacaklarını söyledi. Şimdi konuşalamayacak olan konulara bir de kürtaj eklendi. Uzun süredir tartışmalara sebep olan bu konu nedense özellikle Meta’nın dikkatini en çok çeken konular arasında karşımıza çıkıyor. Şirket bu konuda çalışanlarına ciddi kısıtlamalar getirmesiyle ön plana çıkıyor. Ancak çalışanlar bu kısıtlamalardan memnun değil.

iPhone 14 Pro Max’in bataryası 13 Pro Max’ten küçük olabilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting