Ana SayfaHaberMeta şirketinden ayrılanların sayısı artıyor

Meta şirketinden ayrılanların sayısı artıyor

Peter Thiel, Facebook’un ilk yatırımcılarından biri. 16 yıldan fazla bir sürenin ardından Meta yönetim kurulundan ayrılıyor. İşte tüm detaylar.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg yaptığı açıklamada konuyla ilgili olarak, “Bir noktada zamanını başka ilgi alanlarına adayacağını her zaman biliyorduk” dedi. Zuckerberg yaptığı açıklamada “Peter yönetim kurulumuzun değerli bir üyesiydi ve şirketimiz için yaptığı her şey için derinden müteşekkirim. Çok az kişi gibi o da bize inandı, bana iş, ekonomi ve dünya hakkında bile ders veriyordu” ifadelerini kullandı. “Peter, en zor sorunlarınızı danışabileceğiniz ve benzersiz öneriler alabileceğiniz gerçekten özgün bir insan.”

Thiel, Zuckerberg’e Facebook’un ilk günlerinden beri tavsiyede bulunuyor. Yeni kurulan sosyal ağa 500.000 $ yatırım yaptıktan sonra 2005 yılında sosyal medya şirketinin yönetim kuruluna katıldı. Bir açıklamada Zuckerberg’i “zamanımızın en büyük girişimcilerinden biri” olarak nitelendirdi.

Meta şirketinden ayrılanların sayısı ayrılıyor

Milyarder aynı zamanda Meta’nın yönetim kurulunun en tartışmalı üyelerinden biri. PayPal’ı kurduktan sonra, çok sayıda devlet kurumuyla sözleşme yapan gizli bir veri madenciliği ve analitik şirketi olan Palantir Technologies’i kurdu. Facebook ve Zuckerberg için en tartışmalı olan kısım ise Thiel’in Trump’ın bir destekçisi olması. Eleştirmenler, Thiel’in Trump’la yakın bağları nedeniyle Meta’nın yönetim kurulundaki konumunu uzun süredir sorguluyor, ancak Zuckerberg onu her zaman savundu. 2016’da Zuckerberg, çalışanlarına bunun bir “çeşitlilik” sorunu olduğunu ve “farklı bakış açılarına sahip insanların haklarını savunmak gerektiğini” söyledi.

Kripto paralar için babasını zehirledi: İşler iyice çığrından çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting