Ana sayfa Dosya Konusu Mercedes-Benz G-Class, Honda CR-V ve SEAT Tarraco Euro NCAP'ten beş yıldız aldı!

Mercedes-Benz G-Class, Honda CR-V ve SEAT Tarraco Euro NCAP’ten beş yıldız aldı!

2019 SEAT Tarraco

Mercedes-Benz G-Class, Honda CR-V ve SEAT Tarraco

SEAT’ın Arona ve Ateca’nın üstünde konumlandırmak için geliştirdiği SEAT Tarraco, İspanyol markanın SUV segmentindeki yeni amiral gemisi olacak. SEAT’ın yedi koltuklu ve en büyük bu SUV’si henüz piyasada çok yeni, ancak bunun pek de bir önemi yok. Neden mi? Çünkü o ayağının tozuyla çıktığı piyasada SUV segmentindeki tüm dengeleri alt üst etti bile.

Euro NCAP’in çarpışma testlerinde kullandığı SEAT Tarraco 1.5 TSI R4 varyantı, çarpışma testlerinde gösterdiği sıkı güvenlik performansı ile piyasadaki rakiplerine daha şimdiden taş çıkarttı. Öyle ki, bundan sonra segmentinde referans olarak kabul edilse yeridir.

Euro NCAP tarafından test edilen diğer tüm otomobillerde olduğu gibi çarpışma testlerinde dört güvenlik parametresi baz alınarak değerlendirilen Tarraco; yetişkin yolcu koruması, çocuk yolcu koruması, yaya-bisikletli koruması ve sürücü destek sistemleri için sırasıyla 97%, 84%, 79%, %79 ile derecelendirildi.

Büyük İspanyol, tüm kategorilerde dikkat çeken güvenlik seviyeleri sayesinde Euro NCAP güvenlik testlerini mümkün olan en yüksek dereceyle, yani beş yıldızla tamamlamayı başardı. Kuzeni Skoda Kodiaq’ı bile kıskandıracak büyük bir başarıyla evine dönen SEAT Tarraco; Peugeot 5008, Renault Kadjar ve Nissan X-Trail gibi rakiplerine ise resmen gözdağı verdi.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 4 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler