Ana sayfa Dosya Konusu Mercedes-Benz G-Class, Honda CR-V ve SEAT Tarraco Euro NCAP'ten beş yıldız aldı!

Mercedes-Benz G-Class, Honda CR-V ve SEAT Tarraco Euro NCAP’ten beş yıldız aldı!

2019 Mercedes-Benz G-ClassMercedes-Benz G-Class, Honda CR-V ve SEAT Tarraco

Euro NCAP’in 2019’daki ilk testine katılan modellerden biri, SUV segmentinde kült olarak kabul edilen Mercedes-Benz G-Class’ın G350 modeliydi. Premium ve orta boyutlu bir SUV olan Mercedes-Benz G350, Euro NCAP testlerinde sergilediği etkileyici güvenlik performansına rağmen hayal kırıklığı yaratan nadir modellerden biri oldu.

Tabii tutulduğu zorlu çarpışma testleri sonucunda; yetişkin yolcu koruması, çocuk yolcu koruması, yaya-bisikletli koruması ve sürücü destek sistemleri kategorilerinde sırasıyla %90, %83, %78 ve %72 ile derecelendirilen yeni G350, tüm kategorilerde etkileyici bir güvenlik performansı sergiledi. Bu sayede Euro NCAP çarpışma testlerinden mümkün olan en yüksek puanı alan G350, beş yıldız ile evine döndü. Bu başarı belki de onu segmentinin en güvenli araçlarından biri yaptı, ancak yine de özellikle Almanya’da büyük bir eleştiri yağmuruna tutuldu. Neden mi? Aynı testlere katılan İspanyol SUV’u SEAT Tarraco’nun dikkat çeken çarpıcı başarısı yüzünden. SEAT’ın ilk kez piyasaya süreceği Tarraco, premium ve tecrübeli (yeni) bir model olmamasına rağmen güvenlik testlerinin tüm kategorilerinde yeni Mercedes-Benz G350’ye fark attı. Bu durum Mercedes-Benz müşterilerinde “Biz buna bunun için mi bu kadar para ödüyoruz?” düşüncesi yarattı.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Asus VivoBook S14 (S432FL) ile farklı ve renkli bir dizüstü deneyimi

Asus VivoBook S14 ile dünyanızı renkli hale getirebilirsiniz. Güçlü özellikler ve şık tasarımın yanına, "renkli görsellik" unsuru da ekleniyor. Asus, VivoBook S14 ve S15 serisi...

Son Haberler