Ana sayfa Dosya Konusu Mayıs’ta en çok hafif ticari araç satan markalar

Mayıs’ta en çok hafif ticari araç satan markalar

Geçtiğimiz ay en çok satan hafif ticari araçlar belli oldu. Ülkemizde toplam 5890 adet sıfır hafif ticari araç satıldı. Peki en çok hafif ticari araç satan markalar hangileri? İşte yanıtı.

ODD merakla beklenen Mayıs ayı verilerini açıkladı. Açıklanan raporda otomobil ve hafif ticari araç satışlarındaki düşüşün devam ettiği gözler önüne serildi.

Geçtiğimiz Mayıs ayında toplam 27.126 sıfır otomobil satılırken, bunların 13.114’ü yerli üretim olarak sınıflandırıldı.

Satılan sıfır ticari araç sayısı ise 5890’da kaldı. Bu satışların 3115’ini yerli üretim modeller oluştururken, 2775’ini ise ithal araçlar oluşturdu. Peki geçtiğimiz Mayıs ayında en çok hafif ticari araç satan markalar hangileri?

Malum, ülkemizde söz konusu hafif ticari araçlar olduğunda Ford’un rakiplerine karşı açık ara bir üstünlüğü bulunuyor. Nitekim geçtiğimiz Mayıs ayında da Ford hafif ticari araç satışlarında açık ara öndeydi.

Listenin ikinci sırasında ise ülkemizde hafif ticari araç konusunda popüler olan bir diğer isim Fiat yer alıyor. İşte Mayıs ayında en çok satan hafif ticari araç markaları.

En çok satan hafif ticari araçlar

Ford

Yerli: 1989
İthal: 36
Toplam: 2025

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler