Thunderbolts, Marvel’ın Suicide Squad filmi olacak

Thunderbolts

Marvel, DC’nin Suicide Squad filmlerine rakip olacak bir film üzerinde çalışıyor. Thunderbolts adını taşıyan bu film Marvel’ın kötü karakterlerini bir araya getirecek.

Sinematik evrenini büyütmeye devam eden Marvel, hazırlık aşamasındaki filmlerine bir yenisini daha ekledi. Thunderbolts adını taşıyan ve Marvel’ın aynı adlı çizgi roman serisinden uyarlanan bu film, Marvel’ın Suicide Squad’a cevabı olacak. Çünkü Suicide Squad filmleri gibi Thunderbolts da normalde çizgi romanlarda kötü karakterler olarak gördüğümüz karakterlerin bir araya getirilip tehlikeli görevlere gönderilmesini anlatıyor.

Marvel henüz filmi resmi olarak duyurmadığı için proje hakkında bilinenler oldukça kısıtlı. Ancak gelen yeni haberlere göre filmin senaryosunu Black Widow’un da senaristi olan Eric Pearson yazacak. Yönetmen koltuğunda ise Jake Schreier’ın oturacağı söyleniyor. Robot & Frank filmiyle dikkat çeken Jake Schreier, daha sonra da Paper Towns filmini yönetmişti.

thunderbolt

Thunderbolts filminde hangi karakterleri göreceğimiz kesin olarak bilinmiyor. Ancak gelen haberlerde öne çıkan bazı isimler var. Bunların başında Black Widow filminde tanıştığımız, daha sonra Hawkeye dizisinde de karşımıza çıkan Yelena Belova karakteri geliyor. Black Widow’un kız kardeşi olan bu karakterin ekibin parçası olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Filmde yer alması beklenen bir diğer karakter de Daniel Brühl’ün canlandırdığı Baron Zemo. Captain America: Civil War filminin asıl kötüsü olarak Marvel Sinematik Evreni’ne dahil olan Baron Zemo, The Falcon & The Winter Soldier dizisinde tekrar karşımıza çıkmış, bu kez çok daha sempatik bir görüntü çizmişti. Marvel hayranlarına kendisini sevdiren bu karakterin de Yelena Belova ile birlikte filmde olması bekleniyor.

Thunderbolts filminde yer alabileceği konuşulan diğer karakterler şunlar: The Incredible Hulk filminde Hulk ile karşı karşıya gelen Abomination, Ant-Man and the Wasp filminde bu evrene dahil olan Ghost ve The Falcon & The Winter Soldier dizisinde yeni Kaptan Amerika olarak seçilen ama sonra suçluya dönüşen US Agent.

Tesla’nın başı otopilot kazalarıyla belada


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir