Ana SayfaGenelMark Zuckerberg bir kez daha zor durumda

Mark Zuckerberg bir kez daha zor durumda

Federal Ticaret Komisyonu (FTC), Meta CEO’su Mark Zuckerberg’i şirkete karşı açacağı davada ifade vermeye çağıracak. FTC, popüler VR egzersiz uygulaması Supernatural’ın yaratıcısı Within Unlimited’ı satın almasını engellemek amacıyla Temmuz ayında sosyal medya devine dava açmıştı.

Mark Zuckerberg bir kez daha zor durumda. Reuters, ajansın Cuma günü Kaliforniya Kuzey Bölge Mahkemesine sunulan bir mahkeme belgesinde Zuckerberg ve Meta CTO Andrew Bosworth dahil 18 tanık listelediğini bildirdi. Reuters tarafından yayınlanan mahkeme belgelerine göre, FTC, olası satın almayla ilgili soruları yanıtlamanın yanı sıra, Zuckerberg’e Meta’nın VR stratejisi ve şirketin üçüncü taraf geliştiricileri nasıl desteklemeyi planladığı hakkında sorular sormayı planlıyor.

Mark Zuckerberg Apple

Mark Zuckerberg bir kez daha zor durumda

Temmuz ayında FTC, şirketi ve Zuckerberg’i Within’i “yasadışı olarak elde etmeye” çalışmakla suçladı. FTC’nin Rekabet Bürosu müdür yardımcısı John Newman, “Meta esası üzerinde rekabet etmek yerine, zirveye ulaşmaya çalışıyor” dedi.

meta

Meta, FTC’nin davasını “kanıt değil, fikir ve spekülasyona” dayandığını iddia ederek reddetti. Bu durum, halkı ve Wall Street’i gelecek vizyonuna ikna etmeye çalışan bir şirket için bir başka maliyetli aksilik  daha olabilir.

Mark Zuckerberg metaverse planlarında zararlı çıktı

Bu haftanın başlarında Meta, Reality Labs VR ve AR bölümünün her zamankinden daha fazla para kaybettiğini en son kazanç raporunda açıkladı. 2022’nin üçüncü çeyreğinde, birim 3,7 milyar dolar kaybetti. Şirketin giden baş finans sorumlusu David Wehner, yatırımcılara 2023 yılına kadar devam edeceğini söyledi.

Twitter yeni özelliğini duyurdu!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting