Ana SayfaYazılımmacOS için Facebook Messenger çıktı!

macOS için Facebook Messenger çıktı!

macOS için resmi Facebook Messenger uygulaması Mac App Store üzerinden yayınlandı. Peki, uygulama bizlere neler sunuyor? İşte detaylar.

Facebook geçtiğimiz yıl düzenlenen F8 etkinliğinde Messenger için çalışmalar yapacaklarını belirtmişti. Geçtiğimiz günlerde iOS’teki Messenger uygulamasını 4 kat daha az yer kaplayan ve 2 kat daha hızlı olan bir yapıyla baştan tasarlayarak güncelleyen sosyal medya devi, bugün ise macOS için bir atılım yaptı.

Facebook F8 2019 etkinliğinde Messenger’ın macOS platformuna geleceği açıklanmıştı. Mark Zuckerberg ve ekibi elini çabuk tuttu ve bugün Mac App Store üzerinden resmi Messenger uygulamasını indirime sundu. Şimdilik sadece enterasan bir şekilde Fransa Mac App Store’unda yer alan uygulama bugün içerisinde Türkiye mağazasına da merhaba diyecek.

Facebook Messenger

Messenger’ın resmi uygulamasına; Facebook hesabınız ile giriş yaptıktan sonra aynı WhatsApp Web gibi arkadaşlarınızla tarayıcıya bağlı kalmadan oldukça hızlı ve akıcı bir şekilde mesajlaşabilirsiniz. Ayrıca görüntülü görüşme gerçekleştirebilir ve fotoğraf/belge gönderebilirsiniz.

Facebook Corona Virüsü tedavi reklamlarına kısıtlama getirecek

Karanlık tema ile birlikte gelen uygulama, özellikle düşük donanımlı Mac’lerde kasan Messenger’ın sitesine büyük bir alternatif olacak gibi görünüyor. Türkiye mağazasına bugün içerisinde geleceği söylenen uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Bakalım ilerleyen günlerde Facebook’un mobil tarafta şiştikçe şişen uygulaması için baştan kodlama yapılıp karşımıza daha sade bir uygulama sunulacak mı? Son olarak Facebook’un ana uygulamasının daha macOS’e getirilme gibi bir planın olmadığını belirtelim. Eğer böyle bir plan varsa bile coronovirus yüzünden iptal edilmeseydi F8 2020 etkinliğinde tanıtılacaktı..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU