Ana Sayfa Genel Mac satışları COVID-19 salgınına rağmen artıyor!

Mac satışları COVID-19 salgınına rağmen artıyor!

Mac satışları Apple’ın yüzünü güldürmeye devam ediyor. COVID-19 salgınına rağmen 2020’de Mac ve MacBook modellerinin satışı arttı.

Apple’ın masaüstü ve dizüstü çözümleri olan Mac ve MacBook, satış rakamaları ile yıllardır Windows PC’lerin gerisinde kalıyordu. Bir dönem oldukça niş bir kitleye hitap eden macOS işletim sistemine sahip Mac’ler, son yıllarda daha fazla ilgi görmeye başlamıştı. Cihazlar arasında ekosistem oluşturan Apple, bunun meyvelerini toplamaya başladı. Açıklanan Mac satışları görünüşe göre Apple’ın yüzünü fazlasıyla güldürecek.

Apple iPhone modelleri değişim ücreti zamlandı: İşte yeni pil, ekran ve batarya değişim ücretleri!

Fiyatları yüksek olmasından dolayı yine çok kısıtlı bir kitleye hitap eden Mac’ler, uzun vadeye baktığımızda parasının hakkını fazlasıyla veriyor diyebiliriz. Windows’ta yaşanan sorunların hiç birini barındırmayan ve bu sayede alsa satın alınamayacak olan zamandan tasarruf sunan Mac modelleri, COVID-19‘a rağmen satmaya devam ediyor. Gartner’ın raporuna göre; dünyanın en çok PC satışı gerçekleştiren 4. firma Apple oldu.

2020’nin ikinci çeyreğinde Lenovo 16 milyon 197 bin, HP 16 milyon 165 bin ve Dell ise 10 milyon 648 bin PC satışı gerçekleştirmiş. Apple ise bu dönemde 4 milyon 368 bin Mac satmayı başarmış. Geçtiğimiz yılar göre satışını arttıran Apple, pazar payını ise 6.6’dan yüzde 6.7’ye yükseltmeyi başarıyor.

Mac satışları

Fiyat konusunda her zaman eleştirilen Apple, sunduğu deneyim ile rakiplerinin karşısında hala en iyi deneyimi sunan firma konumunda. Özellikle iPhone ile Mac arasındaki iletişim son dönemde Huawei’ye de ilham olmuştu. Windows cephesi de geç de olsa mobilite ile bilgisayar çözümlerini birleştirmek istiyor. Ancak bunu Apple gibi yapmak için daha 2-3 yılları var diyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting