Galaxy Note 20 fiyatı iPhone 12 Pro Max’ten bile pahalı olacak! Geçmiş olsun Samsung bu paraya telefon satamazsın!

Galaxy Note 20 fiyatı

Samsung kendini Apple sanmaya devam ediyor. Gelen bilgilere göre Galaxy Note 20 fiyatı iPhone 12 Pro Max’ten bile pahalı olacak.

Güney Koreli teknoloji üreticisi Samsung, kendini en büyük rakibi olan Apple gibi davranmaya başlamıştı. Özellikle fiyat konusuda havalardan uçan Samsung, bu yüzden müşterilerini ikinci el piyasasında yalnız bırakmıştı. 10.000 TL’ye alınan Samsung telefonların ikinci elde 5.000 TL‘ye zor satılması Samsung’a olan ilgiyi azaltmıştı. Samsung’un politika değiştirip daha uygun veya ortalama fiyat politikası izlemesi bekleniyordu. Ancak bugün sızdırılan Galaxy Note 20 fiyatı bu beklentileri suya düşürdü.

Apple iPhone modelleri değişim ücreti zamlandı: İşte yeni pil, ekran ve batarya değişim ücretleri!

Gelen raporlara göre, Galaxy Note 20, 1,249 Euro ve Note 20 Ultra ise 1.399 Euro‘dan satışa sunulacak. Türkiye’de 12.000 TL bandını aşacak olan bu modellerin bu denli yüksek fiyatlar ile satması mümkün görünmüyor. Galaxy S20 ailesinin satış rakamları ile adeta çakılan Samsung, ısrarla neden fiyatları bu denli tepeye çekiyor akıl alır gibi değil.

iPhone’un karşısında zaten satış gerçekleştirmeyen Samsung’a Çinli üreticilerden de darbe gelmişti. Kimse kusura bakmasın ama Türkiye pazarı için konuşacak olursak; Android kullanıcıları bir Android telefona 12.000 TL vermez. iPhone kullananlar ise asla bu fiyata çıktığında tercihini Note 20’den yana kullanmaz.

Galaxy Note 20 fiyatı

Gücünü Qualcomm’un Snapdragon 865 Plus yonga seti ve 12 GB RAM‘den alacak olan bu modeller, Stylus kalemden hallice olan S-Pen‘i ile ne sunarsa sunsun 1.249 Euro bandında alıcı bulamaz. Umarız bu durum COVID-19 salgınının bir sonucudur ve önümüzdeki yıl telefon fiyatları yine 999 dolar/euro bandına geriler.