Ana SayfaLogitech Pro X Superlight inceleme: Tüy gibi hafif bir mouse

Logitech Pro X Superlight inceleme: Tüy gibi hafif bir mouse

Logitech Pro X Superlight, hem tasarımı hem de hafifliği ile ön plana çıkan bir mouse. Tabii çok daha fazlası da var.

Oyuncular için oyun mouse’ları önemlidir, değil mi? Tasarım detaylarından tutun da kullanılan sensöre kadar pek çok detay vardır. Bu videomuzda bahsedeceğimiz ürün ise, pek çok oyun mouse’una kıyasla daha sade, daha güçlü ve daha hafif.

Logitech Pro X Superlight, isim takısından da anlaşılacağı üzere, pro oyuncular için hazırlanmış güçlü ve aynı zamanda çok hafif bir mouse

Yaklaşık 63 gram ağırlıkta olan ürün, Logitech’in pro kategorideki en hafif mouse ürünü olma unvanına sahip. Gerçekten de onu kavrayıp kullanmaya başladığınızda, ne kadar hafif olduğu konusunda şaşırmanız olası.

Ürün, siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle sunuluyor. Bize, deneyimleyebilmemiz için beyaz rengi geldi. Tasarım hatlarına baktığımızda, olabildiğince “saf” ve pürüzsüz göründüğünü söyleyebiliriz, ki taban kısmı da fazlasıyla pürüzsüz olduğu için gecikmesiz, kesintisiz oyun deneyimlerini mümkün kılabiliyor.

Logitech Pro X Superlight, kablosuz bir mouse. Lightspeed bağlantı özelliği var, ki kutuda beraberinde gelen USB alıcısı ile saniyeler içinde bağlantı kurabiliyorsunuz. Firmanın belirttiği “Lightspeed” kavramı, aynı anda düşük gecikme süresi ve yüksek performansı ifade ediyor. Tabii alıcı uzatma adaptörünün de geldiğini ekleyelim.

Üzerinde programlanabilir toplamda 5 tuş yer alıyor. Tabii ki kademeli olarak kullanabileceğimiz tekerleği ve hemen üst kısımda bir de ufak led bildirim ışığı olduğunu eklemeliyiz.

Ürünü ön plana çıkaran bir diğer detay ise, kullandığı sensörü

Cihaz, Logitech’in gelişmiş Hero 25K sensörüyle geliyor. Maksimum olarak 25.600 DPI değerini görebilen mouse, tahmin edebileceğiniz üzere yerleşik belllek desteği de sunuyor.
Mouse’tan en iyi şekilde faydalanabilmek için bilgisayarınıza Logitech’in G HUB programını kurmanızı öneriyoruz. Bu sayede DPI değerinden tuşların özelleştirilmesine, farklı oyunlar için hazırlanabilecek farklı profillere kadar pek çok detayla kolaylıkla ilgilenebilirsiniz.

Logitech Pro X Superlight inceleme: Tüy gibi hafif bir mouse

Peki oyun performansı nasıl?

Pro X Superlight, özellikle FPS ve TPS türünde oyunlar için ideal bir mouse. İster single player oynuyor olun, isterseniz de multiplayer, kazanmak için elinizde güçlü bir koz olduğunu bilmelisiniz. Hafif ve eli yormayan yapısı sayesinde hızlı hareket edebiliyorsunuz. Mouse’un alt yüzeyi de çok kaygan ve pürüzsüz bir deneyim sunuyor.

Programlanabilir 5 tuşu ve tekerleği sayesinde de silahlar ve ekipmanlarınız arasında hızlıca geçişler yapabilir, takım arkadaşlarınızla zaman kaybetmeden koordineli hareket edebilirsiniz.

Call of Duty’den tutun da Battlefield’da, Doom Eternal’dan tutun da GTA Online’a kadar pek çok oyun için gerçekten başarılı bir ürün. Zaten e spor arenasında da sıklıkla tercih edilen bir ürün olduğunu belirtmeliyiz.

Powerplay desteği de bulunuyor

Ürün, beraberinde gelen USB kablo aracılığıyla şarj edilebiliyor. Cihaz, tam şarj ile 70 saate kadar kullanım ömrü sunuyor, ki bu da özellikle heyecanlı online karşılaşmalarda çoğu kez hiçbir sorun yaşamadan yol almanıza yardımcı olacaktır. Tabii kullanım sıklıklarınız doğrultusunda bu pil ömründe değişikliklerin olabileceğini de hatırlatalım.

Pro X Superlight, Powerplay kablosuz şarj sistemine destek veren ürünlerden. Bu özelliği kullanabilmek için bir tane Powerplay kablosuz şarj sistemine sahip olmalısınız. Bu sistem, yanında sert ve yumuşak yüzey seçenekleriyle de geliyor. Yani bir nevi hem mousepad görevi görüyor hem de mouse’u kablosuz olarak kullandığınız esnada şarj etmeyi sürdürüyor.

Son sözlere gelirken…

Logitech Pro X Superlight, her şeyden önce, şaşırtıcı derecede hafif. Yaklaşık 63 gram ağırlıkta olan mouse, Hero 25K gibi güçlü bir sensör sayesinde de gücünü kanıtlayabiliyor. Kolay kavranabilmesi ve sağlam pil ömrü de , oyunlarda sağlam adımlar atabilmeniz için diğer artıları.

Asus VivoBook S14 inceleme: Hem iş hem de okul süreçleriniz için

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting