Ana SayfaLogitech MX518 gaming mouse inceleme

Logitech MX518 gaming mouse inceleme

Pek çok oyuncu için efsane olarak nitelendirilen Logitech MX518, yenilenerek bir kez daha karşımızda. Aslına bakarsanız orijinal modele sahip olup da hâlâ kullanan, haliyle performansından çok memnun olan pek çok kimse var. Bir yandan da yeniden üretim için talepler olunca Logitech de elini taşın altına atmış. Firma, klasik ürünün tasarım hatlarını büyük ölçüde koruyarak, performans tarafında geliştirmelere imza atarak daha güncel bir çözümle bizlere sunmuş.

Logitech MX518 gaming mouse inceleme

Günümüzde pek çok PC bileşeninde RGB aydınlatma sistemini görür olduk. Oyunlara göre farklı profillerin hazırlanabildiği bu sistemler, bazı oyuncular için gerçekten önemli. Bazı oyuncular ise, öncelik olarak sadelik ve yüksek performansı tercih ediyor, ki MX518 de bu alanlarda iddialı.

Ürünün tasarımına baktığımızda, klasik mouse ile aralarında çok da ciddi farklılıklar yok. Fonksiyon tuşlarında ufak tefek düzenlemeler ve Logitech logosunda farklar var. Güncel ürünün tasarım hatları, mat ve parlak dokulu alanları hemen hemen aynı ve avuca çok rahat bir şekilde oturuyor. Bunu yaparken de mouse’un yan taraflarının mat olması sebebiyle daha sağlam bir tutuş hissi oluşturabiliyor. Parmaklarınız, fonksiyon tuşları ve tekerleğe rahatlıkla erişebiliyor, gelişmiş sensör sayesinde de iyi çözümler alabiliyorsunuz.

MX518, 101 gram ağırlıkta ve orijinal modelden 5 gram daha hafif. USB kablosu da 2 metrenin üzerinde bir uzunluğa sahip. Logitech’in belirttiğine göre hem mouse kaplamasında hem de kablosunda bir takım güçlendirmeler yapılmış. Bu sayede daha uzun süreli ve hararetli oyun deneyimlerinde de mouse’unuzun yıpranmasının önüne geçiliyor. Tıklanma tarafına bir örnek verecek olursak, firmanın belirttiğine göre ürünün ana tuşlarının 50 milyon tıka kadar dayanıklılığı var, ki bu da yıllar boyunca mouse’u sorunsuz kullanabileceğiniz anlamını taşıyor.

Dedik ya, sadelik ve yüksek performans isteyenler için iyi bir tercih diye. Kutuyu açtığınızda yalnızca mouse ile karşılaşıyorsunuz. Ekstra ağırlıklar, farklı renklerde yedek tuşlar ve benzeri detaylar bulunmuyor. Yazılıma da pek ihtiyacınız yok. Ürünü USB bağlantıyla PC’nize bağlar bağlamaz kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Logitech MX518 gaming mouse inceleme

Performans tarafına bir örnek olarak, bu yeni ürünün Hero 16K sensörüyle geldiğini belirtelim. 100 ile 16000 DPI arası çözünürlük sunan mouse, 1MS yanıt verme hızına sahip. 32bit ARM işlemciyle gelen mouse, özellikle iyi internet bağlantısı gerektiren ve iyi donanımlara ihtiyaç duyan online oyunlarda sizi rakiplerinize karşı daha avantajlı bir konuma getirebilir.

Ve gelelim fonksiyon tuşlarına. Öyle ya, iyi bir oyun deneyimi için programlanabilir ve hızlı cevap veren bu tuşlar da çok önemli. Üründe programlanabilir 8 adet tuş mevcut ve ürün üzerindeki hafızaya isterseniz 5 farklı profil kaydedebiliyor, böylelikle mouse’u farklı bir cihaza takarak da kendi özel ayarlarınızla kullanabiliyorsunuz. Bu arada, Logitech G HUB yazılımını ücretsiz olarak indirebileceğinizi de belirtelim.

Bir efsanenin yeniden doğuşu

Son olarak da mouse ile gerçekleştirdiğim oyun deneyimlerimden söz etmek istiyorum.
Quake Champions’ta özellikle Rain Gun ile ilerlemeyi seviyorum. Tim Willits’in de dediği gibi, tek bir şanslı atışla zirveye oynamanız zor değil ve bu mouse ile Rain Gun’ın performansı çok hoşuma gitti.

Diğer bir oyunum ise Doom 2016. Oyunun online modlarında, silahlar arasındaki hızlı geçişler çok önemli. Böylece bir yandan mermi doldururken bir yandan da dolu silahla saldırabiliyor ve hız kaybetmiyorsunuz. Mouse’un tekerleği burada hayati bir önem taşıyor.
Senaryo modu tarafında ise son dönemin en dikkat çekici oyunlarından Call of Duty: Modern Warfare’da yol aldım. Bir mouse’a ne kadar hakimseniz, oyundaki silahlarınıza da bir o kadar hakimsiniz ve iyi kullanabilirsiniz demektir. MX518’in performansından Call of Duty’de de memnun kaldım.

Sonuç olarak, sade ve performanslı bir gaming mouse arıyorsanız, Logitech MX518’i deneyebilirsiniz.

Keenetic Extra DSL ile Mobil Uygulama Üzerinden Hızlı ve Kolay İnternet Kurulumu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting