Ana SayfaLogitech G733 Lightspeed kablosuz RGB oyuncu kulaklığı inceleme

Logitech G733 Lightspeed kablosuz RGB oyuncu kulaklığı inceleme

Logitech G733 Lightspeed kablosuz RGB oyuncu kulaklığı inceleme yazısı ve videosuyla karşınızdayız. Ürün, rengarenk ve oldukça da hafif.

Logitech G733, yalnızca 278 gram ağırlıkta. Hafif ve uzun süreli kullanımlarda dahi rahatsızlık uyandırmayan yapıda olduğunu söyleyebiliriz. Tabii hafif olmasında, kullanılan plastik malzeme ve lastikli kumaş kafa bandının da payı var.

Cihazda kullanılan plastik malzeme, aynı zamanda oldukça esnek ve dayanıklı. Kafa ve kulak yapınıza göre rahatlıkla konumlandırabiliyorsunuz. İsterseniz kafa bandını da 2 kademeli olarak ayarlayabilirsiniz.

Unutmadan, kulaklıkların yumuşak pad’lerinin de takılıp çıkarılabildiğini belirtelim.

Logitech, bu ürününde mavi, beyaz, siyah ve mor da dahil olmak üzere pek çok farklı renk seçeneği sunuyor. Bize test için siyah renk geldi, ama dahası da var. Bu kulaklık, aynı zamanda RGB aydınlatma sistemine sahip. Yani rengarenk ruha sahip ve rengarenk giyinmeyi seven oyuncular, bu rengarenk ürünü kullanırken de mutlu olacaktır.

Logitech G733, kablosuz olarak çalışabilen bir oyuncu kulaklığı. Tabii daha fazlasını da sunuyor

Kulaklık pad’lerine baktığımızda, gayet konforlular. Mikrofonu takıp çıkarabiliyorsunuz. Sol kulaklığın arkasında yer alan tuşlar ve ses tekeri sayesinde pek çok işlemi kolaylıkla gerçekleştirebiliyorsunuz.

Ürün, beraberinde gelen USB alıcısı aracılığıyla yaklaşık 20 metre mesafede kablosuz olarak başarılı performanslar sunuyor. Hem kulaklığın hem de mikrofonun iyi ses performansı için pil seviyesinin en az %50 olmasına dikkat etmelisiniz.

PRO-G 40 mm sürücüler, 20hz 20khz frekans aralığında

Logitech G733’te 40mm gelişmiş sürücüler yer alıyor. 20hz – 20khz frekans aralığı sunan kulaklık, aynı zamanda DTS Headphone:X 2.0 ses teknolojisine de sahip. Böylece gerek oyun oynarken, gerekse de bir şeyler izliyorken zengin işitsel detaylar hissediyor, adeta sesin yön ve uzaklık bilgilerini de anlıyorsunuz.

Ek olarak, Logitech’in G-Hub programını PC’nize kurmanızı öneririz. Bu sayede işitsel detaylar ve RGB aydınlatma tarafında pek çok düzenleme ve ince ayar yaparak size özgü detayları ortaya çıkarabilirsiniz.

Bu programda dikkat çeken başlıklardan biri de Blue Voice teknolojisi. Kulaklığımızın mikrofonu, bu teknoloji sayesinde daha net sesler kaydedebiliyor ve takım arkadaşlarınızla daha net iletişimin önünü açıyor. 6mm tek yönlü kayıt alan mikrofon, 100 Hz – 10 KHz frekans aralığında ve genel olarak beğenimizi kazandı. Unutmadan, bu mikrofonun Discord onayı da mevcut.

LOGITECH G733 LIGHTSPEED KABLOSUZ RGB OYUNCU KULAKLIĞI İNCELEMEPeki ya pil performansı nasıl?

Ürün, beraberinde gelen USB Type-C kablo aracılığıyla şarj edilebiliyor. Kablonun yaklaşık 2 metre uzunlukta olduğunu da söylememiz lazım.

Logitech G733, tek şarj ile 29 saate kadar kullanım sunabiliyor. Burada tabii bazı detaylar önemli. Mesela, bu değere yakın bir değer elde edebilmek için ses seviyesinin %50’de olması ve RGB aydınlatma sisteminin de kapatılması gerekiyor.

Eğer mevcut RGB profillerinden birini seçer ve %50 ses seviyesiyle kullanırsanız, tek şarj ile 20 saate kadar kullanım mümkün oluyor.

Bir de kendi deneyimlerimizden örnek verelim. Doom Eternal ve 2 DLC paketi, toplamda yaklaşık 20 saatlik deneyim sunuyor. İşte bu kulaklığı tüm bu serüvende bir kere şarj ederek kullanabilirsiniz.

Logitech G733, ülkemizde 1550TL fiyat etiketiyle bulunabiliyor.

Oppo A15s: Türkiye’de üretilen ilk Oppo telefonu inceliyoruz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting