Lenovo kayar ekranlı bilgisayar modelini görücüye çıkarttı

lenovo

Bilgisayar dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Lenovo, yeni teknoloji ürünü olan kayar ekranlı bilgisayar modelini sahneye çıkarttı.

Lenovo kayar ekranlı bilgisayar modelini görücüye çıkarttı. Katlanabilir telefonların popülerliği, özellikle bu cihazlarda kullanılan esnek OLED panellerden yararlanan dizüstü bilgisayarlar gibi birçok yeni ürün için kapıyı açtı. Zaten birkaç katlanabilir dizüstü bilgisayar satın alınabilirken, sonraki adım olarak görülen kayar cihazlar da geldi. Lenovo, Mobil Dünya Kongresi’nde (Mobile World Congress) Barcelona’da kayar bir dizüstü bilgisayar ve akıllı telefon (Moto Rizr) tanıttı. Peki, bu ürünler gelecekte neler sunacak?

lenovo laptoplar

Lenovo, Barcelona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde kayar bir dizüstü bilgisayar ve akıllı telefon tanıttı. Yeni ürünler, konsept cihazlar olarak adlandırıldı ve Lenovo temsilcileri ne zaman piyasaya sürülecekleri veya ne kadar maliyetli olacakları konusunda ayrıntı vermedi.

Kayar dizüstü bilgisayar, 4:3 en boy oranına sahip normal bir 12,7 inç ekranla başlıyor ve daha sonra ekran açılıyor. Anahtarın çevrilmesiyle birlikte, bir çift motor, ekranı klavyenin altından çekerek kullanıcının önünde dikey olarak kaldırıyor ve neredeyse kare şeklinde bir 8:9 en boy oranıyla 15,3 inçlik bir ekrana dönüşüyor.

lenovo

Lenovo kayar ekranlı bilgisayar modelini görücüye çıkarttı

Ekranın çözünürlüğü küçük moddayken 2024 x 1604 iken tamamen genişletildiğinde 2024 x 2368 oluyor. Ekran, Lenovo’nun ThinkPad X1 katlanabilir dizüstü bilgisayarlarında çalıştığı Sharp tarafından sağlanıyor. Kayar dizüstü bilgisayarın açılma mekanizması hareket halindeyken birkaç watt güç çekiyor, bu da bir günü bile çıkarmakta zorlanan dizüstü bilgisayar pilleriyle karşılaştırıldığında ideal olmayabilir.

Kayar dizüstü bilgisayarın ekranı, tuhaf bir şekilde yüksek en boy oranıyla, hem ofis çalışanları hem de yaratıcı profesyoneller için faydalı olabilir. Bu form faktörü, tek bir küçük dizüstü bilgisayar ekranında çalışmakta zorlanan ve taşınabilir ikinci bir monitör olarak kullanılmak üzere harici bir ekran satın almış olanlar için faydalı olabilir.

Lenovo, ThinkPhone için kolları sıvadı

Lenovo, böyle bir yüksek ekranın her şeyi daha iyi görmenize olanak tanıyacağını düşünüyor, örneğin, bir kod satırından daha fazla hücreye veya çalışmanın alt yarısında yazı yazarken üst yarısında notlar ve kaynakları görüntüleyebilirsiniz. Lenovo kayar ekranlı bilgisayar modelini görücüye çıkarttı.

iPhone 16 Pro hakkında bomba iddia! Face ID ekran altında olacak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir