Windows 11 Moment 2 güncellemesi hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor

Windows 11 güncellemesi

Windows 11 kullanıcılarının merak içerisinde beklediği kapsamlı güncelleme paketi Moment 2 hakkında yeni bilgiler akmaya devam ediyor.

Windows 11 Moment 2 güncellemesi hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Microsoft’un güvenilir bir kaynağı, Windows 11 22H2 “Moment 2” güncellemesinin yakın bir zaman içerisinde üretim kanalı aracılığıyla sunulacağını doğruladı. Dahili planlara aşina kaynaklara göre Microsoft, Moment 2 özelliklerini tüm üretim PC’lerine taşıyacak olan güncelleme kanallarını hazırlama çalışmalarında sona geldi.

Windows 11 kurumsal

Bu sürecin birkaç hafta içinde başlayacağını ve dağıtımın Mart ayında beklenildiğini belirtelim. Bu, Windows 11 22H2 Moment 2 güncellemesinin ilk hareketi olacak, ikinci hareketin (otomatik dağıtım) ise Nisan ayında veya daha ileride başlayacağı söyleniyor.

Bilmeyenler için, Windows 11’in güncelleme stratejisi, Windows 10’dan farklı. Şirket bu sürümde kullanıcılara düzenli olarak “yenilikçi güncellemeler” sunmayı hedefler. Microsoft’un sık sık yayınladığı özellik güncellemelerine “Moment” güncellemeleri denir ve son büyük Windows 11 özellik sürümüne (yani 22H2) dayanır.

Windows 11 güncellemesi

Windows 11 Moment 2 güncellemesi hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor

Windows 11 22H2 için ilk Moment güncellemesi, Dosya Gezgini’ne sekme, Edge ve diğer uygulamalara önerilen işlemler gibi özellikler ekledi. Windows 11 22H2 için ikinci güncelleme ise “Moment 2” olarak adlandırılıyor ve Mart 2023 isteğe bağlı önizleme güncellemesi’nin bir parçası olarak önümüzdeki haftalarda yayınlanacak.

Microsoft, yeni deneysel Windows 11 özellikleri deniyor

Moment 1’in aksine, Windows için birkaç yeni ekleme ile birlikte gelen Moment 2, herkes için yeni bir şeyler getiren büyük bir güncelleme paketi olarak dikkat çekiyor. Örneğin, Moment 2 en sonunda “tablet için optimize edilmiş” bir görev çubuğu getiriyor. Bu yeni görev çubuğu, form faktörüne bağlı olarak adapte olacak şekilde tasarlanmış ve kullanıcılara tablet ve masaüstü deneyimlerini kolayca yönetme imkanı sağlamayı amaçlamış bir özellik olacak. Windows 11 Moment 2 güncellemesi hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Samsung, AR tabanlı yeni bir Galaxy gözlük ve Galaxy Ring üzerinde çalışıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir