Ana sayfa Akıllı Telefon Katlanır ekranlı Lenovo telefon geliyor!

Katlanır ekranlı Lenovo telefon geliyor!

Katlanır ekranlı telefon koneptinde sona gelinmiş olabilir. Lenovo katlanabilen ekranlı akıllı telefonu ile gündemde. Lenovo bu hamle ile rakiplerinin arasında sıyrılabilir. İddialar 2018 yılını işaret ediyor. İşte detaylar.

Akıllı telefon sektörünün uzun süredir beklediği inovasyonlardan bir tanesi katlanabilen ekranlı cihazlar. Ekrana yerleşik parmak izi sensörü konusunda bu yıl somut adımlar atıldı ancak katlanır ekranlı cihazlardan bir süredir ses çıkmıyordu. Samsung, Huawei ve Lenovo markaları bu alandaki konseptleriyle gündeme geliyor olsa da henüz tüketicilerin ulaşabileceği bir cihaz ortaya çıkmamıştı.

Lenovo katlanır ekranlı telefon mu hazırlıyor?

Çin’in en popüler sosyal ağı Weibo üzerinde Lenovo tarafından yapılan paylaşım, firmanın bu yıl içerisinde yeni ve katlanabilen ekranlı bir akıllı telefonla tüketicilerin karşısına çıkabileceğini işaret ediyor.

Katlanabilen ekranlı telefon

Lenovo aslında 2016 yılında katlanır ekranlı tablet bilgisayar konsepti ile karşımıza çıkmıştı. Yani konunun asıl önemli tarafı söz konusu katlanabilen ekranlı telefonun satışa çıkacak olma iddiası. Çünkü bu hamle Samsung ve Huawei için büyük bir darbe olabilir. Diğer taraftan Lenovo’nun uzun süredir sessiz ve sakin kalmasının sebebi bu büyük hazırlık olabilir.

Huawei Mate 20 Türkiye’ye gelmeyebilir

Kullanıcılara sabırla beklemelerini öğütleyen Lenovo, önümüzdeki ay söz konusu katlanabilen ekranlı cihazları ile karşımıza çıkabilir. Ancak henüz gündeme gelen cihazlara ilişkin bir görsel mevcut değil.

Peki siz katlanabilen ekranlı mobil cihazlar konusunda ne düşünüyorsunuz? Satın alacağınız bir sonraki mobil cihazın böyle bir özelliğe sahip olmasını ister miydiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

ESET NOD32 Antivirus yazılımı ile tehlikelere karşı korunun!

ESET, NOD32 Antivirus yazılımıyla sizi güncel tehlikelere karşı korumayı vadediyor. Ürünün kutusunun içinden çıkan kod ile yazılımı rahatlıkla kurabiliyor ve ardından güncelleyebiliyorsunuz. Sonrasında, tehlikelerle...

Son Haberler