Kusursuz sinema deneyimi sunan BMW Theater Screen ortaya çıktı

bmw

Alman otomotiv devi BMW, geçtiğimiz günlerde yeni bir araç içi eğlence sistemi olan BMW Theater Screen’i tanıttı. 

Eğlence sistemi, otomobilin arka koltuk alanını kişisel bir sinema salonuna dönüştüren 31 inçlik 8K ekrandan oluşuyor. The Verge tarafından CES 2022’de yayınlanan bir rapora göre BMW, yeni Sinema Ekranı BMW Theater Screen prototipini ortaya çıkardı. Eğlence sistemi, lüks Elektrikli 7 Serisi gibi görünen bir arabaya yerleştirildi.

Ekran, rahat bir izleme deneyimi sağlamak için alçalan otomobilin tavanına yerleştirilmiştir. Ekran 8000 x 2000 8K çözünürlüğe sahip ve 16:9, 21:9 ve 32:9 en boy oranlarını destekliyor. Sistem, çoğu modern video akışı hizmetine ve diğer Fire TV uygulamalarına erişim sağlayan ve 5G bağlantı desteğine sahip Fire OS’yi çalıştırıyor.

BMW Theater Screen

31 inçlik panel bir dokunmatik ekrandır ve ayrıca, arabanın arka kapılarına küçük dokunmatik yüzey kontrolleri yerleştirilmiştir. BMW Sinema Ekranı, Bowers & Wilkins’in 30 hoparlörünü kullanarak surround ses sunar. BMW, yoğun anlarda ses titreşimleri ve yüksek çıkış sağlamak için arka koltuklarda yerleşik hoparlörleri kullandığından sesi “4D” olarak tanımlıyor.

Alman otomobil üreticisi, “Ekran tavandan indiğinde, yan camlar ve arka cam için stor perdeler kapatılıyor ve aracın arkasındaki ortam aydınlatması karartılıyor” dedikleri gibi, çıkış yönünü daha da ileri götürüyor.

Şirket, bu Sinema Ekranı eğlence sisteminin bulunabilirliği ve maliyeti hakkında henüz herhangi bir bilgi vermedi ancak BMW yetkilileri, özelliklerin “çok yakında seri üretimde piyasaya sürülecek olana oldukça benzediğini” belirtti.

Acer, yeni Swift X serisi laptoplarını duyurdu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir