Kripto paralar düşüşte

Kripto para yatırımcıları kripto yatırımları

Temmuz ayı FED tutanaklarındaki şahin görünüm, ABD borsalarının günü ekside kapamasına neden olurken kripto piyasasında da düşüşü beraberinde getirdi. Bitcoin %3 civarında düşüşle 28.340$ seviyelerini test ederken, Ethereum da 1.780$ seviyelerine kadar düştü. Yeni güne 28.700$ seviyelerinde başlayan Bitcoin, kritik destek seviyesinin altında hareketlilik gösteriyor.

Fed toplantı tutanaklarında, komite işgücü piyasasının güçlü duruşuna devam ettiğini, bankacılık sisteminin sağlam ve dirençli olduğunu ve daha sıkı kredi koşullarının ekonomik faaliyet ve enflasyon üzerinde baskı yaratmasını beklediklerini yönünde başlıklar öne çıkıyor. Komite, enflasyonun hala çok yüksek olduğunu ve ilerleyen dönemde faiz kararlarında verilerin etkili olacağını belirtirken, birçok katılımcının enflasyon risklerinin daha fazla faiz artışı gerektirebileceği görüşünde olması dikkat çekti. Öte yandan bazı üyelerin sıradaki toplantıda faizinin sabit bırakılmasını savundukları görüldü. Beklentilere kıyasla şahin bir görünüm sunan Fed tutanakları piyasalarda satış baskısı yarattı. ABD borsalarının günü ekside kapatmasına neden olurken, kripto piyasasındaki yatay seyri de negatife çevirdi.  Gelen bu veri akışı ardından piyasalar, Eylül ayı Fed toplantısında faiz oranının sabit kalma olasılığını bu sabah saatlerinde %86 oranında bekliyor.

Kripto para yatırımcıları

Kripto özelinde dün gelişmelere bakacak olursak, geçtiğimiz ay XRP-SEC davasının XRP lehine sonuçlanmasının ardından SEC karara itiraz etmişti. Gece gelen haber akışında ise Ripple Labs, SEC’in itirazına karşı çıktı. Görünen o ki temyiz süreçlerinin sonuçlanması bir süre daha XRP üzerindeki baskıyı devam ettirecek gibi. XRP ise geçtiğimiz ay karar sonucu %73’lük artışından geriye %30’luk düşüşle negatif fiyatlanmaya devam ediyor.

Kripto piyasasının toplam değeri ise dün yaşanan düşüşle birlikte 1,10 trilyon dolar seviyelerinde hareketlilik gösteriyor. Yeni günde Bitcoin, Ethereum ve diğer altcoinlerde negatif bir seyir hakimken, son 24 saatte altcoinler arasında ayrışan AUCTION %12’lik yükselişle en çok kazandıran kripto varlık olarak yerini aldı.

SONY’e 2023 EISA’dan toplam beş ödül


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir